Nu tad Beidzot paziņots, cik milzīga no 2023. gada sākuma būs Jaunā minimālā alga! Cilvēki ir pārsteigti!

Ir svarīgi atzīmēt, ka pirms neilga laika liela daļa cilvēku nevarēja beigt runāt par savām saistībām ar jaunās minimālās algas pārskatīšanu 2022. gada pirmajā pusē, kas joprojām aktīvi arī turpina notikt. Šobrīd cilvēki īpaši interesējas par to, cik liels būs šis jaunais skaitlis, jo inflācija aug satraucošā ātrumā un izdevumi paliek arvien lielāki nekā ienākumi un tas visu situāciju nostāda ļoti sliktā pozīcijā! Otra lieta, kas ir skaidra, ka no 2023.gada 1.janvāra šī jaunā minimālā alga ir jāievieš, turklāt tas ir ieplānota kā obligāta prasība, attiecīgi īstajam ciparam ir jābūt skaidram! Šobrīd patiešām ir daudz runāts par to, vai tas notiks, taču ir pienācis laiks atklāt, cik liela būs šī alga, un visas detaļas, kas mūs sagaida tālāk.

Tāpat, ja iepriekš tas notika tikai sarunu līmenī, tad tagad viss ir oficiāli un, kā jau ziņots, minimālās algas pārskatīšana notiek pēc grafika, tomēr galvenokārt vēl jāpaspēj vienoties ar visiem sociālajiem partneriem, lai tas viss tiešām tiktu pieņemts skaidri un gaiši bez nekādām problēmām! Galvenais jautājums ir par to, cik lielai jābūt minimālajai algai, jo inflācija, kā zināms, to apsteidz. Ir pienācis laiks ieskatīties skaitļos un redzēt, vai tas tiešām būs tik liels, kā minēts iepriekš!

Ir svarīgi atcerēties, ka tie, kas seko līdzi visai informācijai par pašreizējo situāciju, noteikti būs informēti par visām pārējām izmaiņām. Šobrīd kā viens no galvenajiem kritērijiem jaunās minimālās algas atlasei 2023.gadā ir piedāvāts risinājums 2021.gadā noteikt vidējo bruto darba samaksu 50% apmērā, ko jūs, protams, jau zināt. Ja tas nebija skaidrs iepriekš, tad tagad tas ir precīzs, saskaņā ar valdības sniegto informāciju šis skaitlis ir 1280 eiro, no kuriem puse ir 640 eiro, taču avoti saka, ka patiesais skaitlis var būt daudz lielāks par šiem 640!

Tas nav vienīgais aspekts, kas šobrīd tiek izskatīts, jo runā, ka pēc vairākām sarunām reālais skaitlis var būt pat 700 eiro, kas tiešām ir daudz, bet vai tiešām cilvēki var rēķināties ar šādu skaitli? Vai tas tiešām notiks?

Pēc nesenās informācijas, esošie 700 eiro varētu būt pārmērīgi straujš lēciens, līdz ar to griestu var nebūt, taču vēl ir pāragri spriest, jo notiek sarunas un to varēsim redzēt tuvākajā laikā . Taču, pamatojoties uz visiem iepriekšējiem datiem, tiek lēsts, ka tas nebūs zemāks par 640, bet inflācija šobrīd ir tik liela, ka ar to noteikti nepietiek!

loading...