Mājas Izklaide Interesanti raksti Nupats ir paziņots, ka turpmāk Sabiedrisko transportu varēs atļaut izmantot tikai vakcinētie...

Nupats ir paziņots, ka turpmāk Sabiedrisko transportu varēs atļaut izmantot tikai vakcinētie ar sertifikātu

Ticis paziņots, ka Sabiedriskajā transportā pasažieru skaita maksimālā ietilpība ir palielināta no 65% uz 80%, savukārt komercioālos maršrutos, kā arī valstspilsētu pārvadātajiem būs ļauts organizēt braucienus, kuros uzņemts pasažierus tikai ar derīgiem sertifikāiem, par valdībā otrdien atbalstītie grozījumu par Epidemioloģiskās drošības pasākumiem infekcijas izplatīšanas ierobezošanai. Tomēr pati bēdīgākā un nepatīkamākā ziņa ir tikai vēl priekšā.

Valdībā apstiprināties grozījumi skaidri un gaiši nosaka, ka sabiedriskā transporta pārvadātajs organizē iekāpšanu un izkāpšanu, lai pasažieru skaits transportlīdzeklī nepārsniedz 80% no visa kopējā ietilpības. Tomēr laiks sākt runāt par reālo situāciju, kas sagaida nepotētos, jo viņiem šī situācija pamatīgi gāzīs iekšā un turpmāk izskatās, ka kļūs vēl tikai sliktāk un tam ir vairāki būtiski iemesli.

Jaunie grozījumi paredz rast iespēju valspilsētu maršrutu tīklā, reģionālās nozīmes komerciālajos reisos, kā arī vilcienu maršrutos pārvadātājiem pārvadāt pasažierus, kuriem ir sadarbīgspējīgie testēšanas pārslimošanas vai potēšanās sertifikāti. Savukārt komerciālajos maršrutos pātvadātajiem būs ļauts organizēt braucienus, kuros transportlīdzeklī tiek uzņemti tikai un vienīgi pasažieri ar sadarbīgspējīgu testēšanas, vakcinācijas var pārslimošanas sertifikātu.

Tāpat oficiāli jau ir ticis paziņots un noteikts, ka sabiedriskajā transportā tā vadītājs vai konduktors informēts par mutes un deguna aizsega pareizu lietošanu un atteiks pilnībā pakalpojuma sniegšanu, ja persona nelietos mutes un deguna aizsegu vai lieto to pilnīgi neatbilstošā veidā. Tātad, ja nepareizi uzvilksiet masku un gribēsiet pirkt biļeti, Jums iekāpšana vienkārši var tikt pilnībā atteikta un pie vainas būsiet tikai Jūs.

Valdībā jau apstiprinātās izmaiņas paredz arī to, ka tranportlīdzeklī, taksometrā, vai vieglajā mašīnā, ar kuru veic pasažieru komerpārvadājumus, transportlīdzekļa vadītājiem, kuri neatrodas no pasažieriem pilnībā nodalītā kabīnē, kā arī pasažieriem joprojām ir jālieto mutes un deguna aizsegi.

Savukārt ar jaunajiem grozījumiem papildus tiek noteikts, ka transportlīdzekļa vadītājam vai kondukturam ir jāinformē par mutes un deguna aizsega pareizu lietošanu un pilnībā jāatsaka pakalpojuma sniegšana, ja persona to nelieto vai lieto pilnīgi nepareizā veidā, līdz ar to turpmāk visa situācija paliek aizvien saspīlētaka un sarežģītāka un izskatās, ka turpmāk tas kļūs vēl krietni sarežģītāk, tāpēc sertifikāti būs vajadzīgi jau visiem, jo savādāk bez neko vairs nedrīkstēs darīt.

Avots

loading...