Latviju pāršalc satraukuma vēsts – “Uga Dumpis nāk klajā ar nepatīkamu paziņojumu par Trešo Vilni!”

Ja sekojat līdzi informācijai tad pa visam noteikti zināt, ka situācija Latvijā ir kļuvusi īpaši kritiska, pie tam jāņem vērā, ka īpaši labāk nav arī mūsu kaimiņos un pārējā Latvijā, kur trešais vilnis jau sācies, bet kā tad ar Latviju? Kā izrādās, pie mums situācija ir salīdzinoši bēdīga un par to, kas mūs sagaida tālāk ziņo arī Uga Dumpis, kurš norāda, kā viss var notikt tālākā attīstības gaitā.

Katru dienu Latvijā tiek reģistrēti aizvien vairāk un vairāk inficēšanās gadījumi un tiek saņemti ziņojumi par arvien vairāk mirušiem cilvēkiem katru dienu, liecina jaunākā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Ja iepriekš situācija bija vēl nedaudz labāka, tad pašlaik situācija tik tiešām ir kritiska un to visu mēs varam redzēt pēc stastisikas datiem, par katru pagājušo diennakti un tas kļūst aizvien sliktāk.

Uga Dumpis jau norādījis, ka pavisam drīzā laikā Latvijā salimstība joprojām turpināsies un pieaugs, tomēr cik tas kritiski turpinās kāpt vēl nav zināms. Viņš uzskata, ka pati svarīgākā problēma ir tieši zemā potēšanās aptvere riska grupās, kas šo visa brīža situācija ievērojami pasliktina un ja šajā grupā nekas nemainīsies, tad arī kopējā situācija nav gaidāma īpaši labāka.

Infektologs arī uzsvēra vīrusa delta variantu izšķirošo lomu slimību izplatībā rudenī. Viņš teica: “Deltas variants ir vairākas reizes infekciozāks. Tas kompensēs faktu, ka lielākā daļa cilvēku ir zināmā mērā vakcinēti. Diemžēl tie, kuri nav vakcinēti, šajā sezonā biežāk inficējas ar šo vīrusu. Mūsu galvenais uzdevums ir panākt, lai tas nenotiek uzreiz.. “

Latvijas Universitātes profesors atgādināja, ka pote nav 100% efektīva, tāpēc vakcinētie cilvēki joprojām var tikt inficēti. Tomēr viņš arī teica, ka vakcīna ir efektīva, jo vakcinēto  pacientu skaits slimnīcās ir ļoti mazs, un jūlijā mira tikai nevakcinēti vīrusa pacienti, līdz ar to, tas uzreiz liek aizdomāties par šī brīža reālos situāciju starp potētajiem un nepotētajiem.

Pašlaik ir tikai jāgaida, kas notiks tālāk, tomēr rudens ir sācies un situācija ar katru nākamo nedēļu paliek aizvien bēdīgāka, tāpēc atliek tikai cerēt, ka kopumā situācija nekļūs tik ļoti slikta.

Avots

loading...