Pasaules dīvainākie konkursi

Pasaules-divainakie-1Pasaules ķermeņa apgleznošanas konkurss.

Katru gadu kopš 1998.gada tas norisinās Austrijā, kur cilvēki to uztver diezgan nopietni. Pēc šīs bildes spriežot, pat pārāk nopietni.

Šis konkurss ir izvērsies par veselu festivālu ar vairākām meistarklasēm, skatuvēm un šoviem. Sākotnēji vietējās tūrisma aģentūras darbiniekam Alex Barendregt bija uzdevums uzrīkot pasākumu vasarā, kas piesaistītu tūristus. Pēc fotogrāfiju aplūkošanas, viņš izlēma par labu ķermeņa apgleznošanai. Protams, visi iesākumi ir celmaini un arī šis pasākums nebija īpaši populārs, bet nu ir pagājuši jau 16 gadi kopš šis festivāls notiek un tagad tas ir galvenais ķermeņu apgleznošanas pasākums gadā, kopumā pulcējot māksliniekus un modeļus no vairāk nekā 40 valstīm.

Pasaules-divainakie-2

Kāju īkšķu laušanās

Viss, kas jums nepieciešams, lai piedalītos šajās spraigajās starptautiskajās sacensībās, ir viens ļoti talantīgs kāju īkšķis.

Es domāju, ka nepārsteigšu jūs, atklājot, ka šīs sacensības aizsāka 4 dzērāji no Anglijas jau tālajā 1974.gadā. Kā jau tas parasti gadās vīriešu kompānijā, kurā netrūkst alkohola, visi pārsprieda sportu un nonāca pie secinājuma, ka Anglijai ir pārāk maz pasaules čempionu. Bet viņiem uzreiz arī bija gatavs risinājums – ja paši angļi ievieš jaunu sporta veidu, tad uzreiz taču ir čempioni tajā. Nu vismaz pirmajos gados! Loģika dzelžaina, vīrs un vārds! Iesākumā izmēģinājuši arī ausu laušanos, palika pie kāju īkšķu varianta. Tā kā vienam varonim no jau pieminētās draugu kompānijas otrā pusīte bija vietējās avīzes redaktora meita, šī ideja aizgāja plašumā, jo to nopublicēja ar visiem noteikumiem un kā nopietnu štelli. Jau uz pirmo čempionātu bija sagādāta maza trofeja ar gravējumu.

Un taisnība viņiem bija. Divus gadus pēc kārtas viņu pašu biedrs bija čempions, līdz 1976.gadā uzvarēja kanādiešu ciemiņš. Pagaidām Olimpiskā komiteja vēl liedzas iekļaut šo sporta veidu lielajās Olimpiskajās spēlēs, bet entuziasti ir pārliecināti, ka agrāk vai vēlāk tas notiks 😀

Pasaules-divainakie-4

Sacensības lēkāšanā pa gultu.

Es gan nezinu, kā nosaka uzvarētāju, bet esmu gatava piedalīties! Pameklējot plašāku info, izrādās, ka tas nav tik jautri, kā es biju cerējusi, bet gana interesanti tāpat. Tātad, noteikumi sekojoši – gulta, Tu, lēkā pa gultu un sarunā, ka kāds Tevi nobildē (vai uzliec taimeri, vai izmanto kādu citu mūsdienu tehnoloģiju sniegto iespēju sevi nobildēt lēciena laikā). Vēl ir iespēja doties uz noteiktu viesnīcu, kurā profesionālu fotogrāfu komanda Tevi iemūžinās, lēkājot pa gultu. Tad vesela žūrijas komanda izvērtēs visas pa gultu lēkājošo bildes un uzvarētājs saņems nedēļu apmaksātu dzīvošanu viesnīcā Marakešā. Otrās un trešās vietas ieguvēji tikai nedēļas nogali viesnīcā.

Pasaules-divainakie-5

Ekstrēmā gludināšana

Ja gludināšana ir prieks skuķiem, tad pamēģiniet piedalīties ekstrēmās gludināšanas konkursā. Paši sacensību rīkotāji apgalvo, ka ekstrēmā gludināšana ir jaunākais bīstamais sporta veids, kas apvienosatraukumu par ekstrēmām aktivitātēm svaigā gaisā un prieku par perfekti izgludinātu kreklu.

Pasaules-divainakie-6

Mākslas fantāzijas zīmējumu sacensības

Jāzīmē visnereālākā pasaule, kādu vien spēj iedomāties.

Pasaules-divainakie-7

Hotdogu ātrēšanas sacensības

Rekords ir 66 hotdogi 12 minūtēs. Vari to pārspēt?

Pasaules-divainakie-8

Melnā pudiņa mešanas sacensības

Leģenda vēsta, ka pirms vairākiem gadiem, kad Lankasteras un Jorkas iedzīvotāji satikās kaujas laukā, viņi sāka mētāties ar ēdienu. Līdz mūsdienām nonākusi vien tradīcija mest lankasteriešu melnos pudiņus jorkšīriešu pudiņiem. Izklausās pēc viena varen garšīga pasākuma.

Pasaules-divainakie-9

Virtuālās gatavošanas sacensības

Jo ar parastiem gatavošanas konkursiem nepietiek.

Pasaules-divainakie-11

Pasaules saunas čempionāts

Somijā katru gadu augustā kāds no konkursa dalībniekiem nosēž visilgāk 110 grādu karstumā un kļūst par uzvarētāju.

Pasaules-divainakie-21

Punduru mešanas konkurss

Diezgan necilvēcīgs pasākums – uzvar tas, kurš punduri aizmetīs vistālāk.

loading...