Pasaules Gals?

Pasaules-Gals-1Ik pēc 32 miljoniem gadu Zemē ietriecas netīra sniega bumba. Vienā brīdī tikai punktiņš pie debesīm, bet nākamajā mirklī Saules sistēmas iekšējā daļā iebrāžas komēta ar ātrumu 200’000 km/h un kursu tieši uz Zemi. Kritiens izraisa vairākus simtus metrus augstus cunami viļņus.

Pasaules-Gals-3Stratosfērā paceļas ūdens tvaiki, sērs un putekļi, kas aiztur Saules starus, un uz Zemes krasi krītas temperatūra. Zinātnieki no Jaunās Dienvidvelsas universitātes Austrālijā uzskata, ka tieši tā varētu būt noticis pirms 2,5 miljoniem gadu, kad 1-2 km liela komēta iekrita Klusajā Okeānā. Komēta patiesībā ir tik liela, netīra sniega bumba, savukārt asteroīds sastāv no citiem iežēim.

Pasaules-Gals-4Taču komētas pārvietojas pa ļoti izstieptās orbītām un Saules tuvumā uzņem lielu ātrumu, kas padara tās ārkātīgi bīstamas. Lielākoties šāda komēta atrodas tik tālu no Zemes, ka to nav iespējams pamanīt, līdz atlikušas dažas nedēļas pirms sadursmes.

Pasaules-Gals-5Komēta. Sekas – Visa cilvilizācija ir apdraudēta, jo milzīgais sprādziens ietekmēs zemeslodes klimatu. Ko mēs iesāksim? –Komētu nav iespējams pamanīt pietiekami agri, lai mēs varētu saspridzināt to ar ieročiem

Pasaules-Gals-6Miljoni mirst no lipīgas slimības. Nāvējošā slimība, kas izceļas blīvi apdzīvotā teritorijā un strauji izplatās pa visu Zemi. Zinātnieki baidījās, ka šis šausmu scenārijs var kļūt par īstenību 2003. gadā, kad Ķīnas dienvidaustrumos skāre elpceļu slimība SARS (smags akūrs respiratorais sindroms) No tās mira 14-15% inficēto, un tikai zibenīgas atbildīgo iestāžu iejaukšanās dēļ gāja bojā mazā nekā 1000 cilvēku. Ja ārsti būtu reāģējuši lēnāk, dzīvību varēja zaudēt daudz lielāks skaits cilvēku.

Pasaules-Gals-7Vairākas ārkārtīgi bīstamas slimības, piemēram, Ebolas vīruss, izplatās tikai tiešā kontaktā ar asinīm vai citiem ķermeņa šķidrumiem, tāpēc infekcijas risks ir ierobežots. Ja Ebolas vīruss mutētu un spētu izplatīties ar gaisa pilieniem, situācija būtu daudz bīstamāka. Šāda mutācija dabā nav pieredzēta, bet iespēja pastāv.

Pasaules-Gals-8Pandēmija – No pandēmiskās gripas visā cilvēces vēsturē miruši gandrīz 200 miljoni cilvēku. Ja mutētu Ebolas vīruss vai SARS, šie skaitļi būtu lielāki.

Ko mēs iesāksim? PVO gādā par slimības identificēšanu, inficēto izolēšanu un ātru vakcināciju riska zonās .

loading...