Pasaules Meteoroloģijas Organizācija ir brīdinājusi, ka šī gada vasara, var būt visu laiku karstākā visā vēsturē

Pasaules meteoroloģiskā organizācija (WMO) paziņoja, ka šogad ziemeļu puslodē iespējama neiedomājami un neizturami karsta vasara.

Savā paziņojumā viņi aicināja uz dažādām sabiedrības aizsardzības programmām, vienlaikus novēršot jauna koronavīrusa izplatīšanos, izmantojot jaunus preventīvus pasākumus. Euronews brīdināja, ka 2020. gada vasara var būt viena no pašām karstākajām vēsturē.

Ar Pasaules Veselības organizācijas ekspertu palīdzību laika apstākļu prognozētāji jau izstrādā metodiskas vadlīnijas valstu iestādēm, civilajiem un sociālajiem dienestiem un savlaicīgi formulē dažādus klišejiskos plānus. Galvenais uzdevums ir palīdzēt cilvēkiem izturēt karstākās nedēļas un iemācīties atpazīt vīrusa inficēšano ar  pārkaršanu.

Kā parasti, karstā laikā iedzīvotājiem īpaši ieteicams dzīvot aukstās telpās. Tomēr ir ļoti svarīgi darīt visu iespējamo, lai neizplatītu Koronavīrusu tālāk.  Karstais laiks ir ļoti bīstams maziem bērniem un veciem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar sirds, plaušu un nieru slimībām.

Jāatzīmē, ka Eiropa jau ir piedzīvojusi neparasti karstu vasaru 2003. gadā, kuras laikā no augstas temperatūras un no tā izrietošajām veselības problēmām nomira aptuveni 70 000 cilvēku.

Saskaņā ar ziņojumiem – Indijas iedzīvotāji jau cieta neparastu karstuma vilni. Pagājušajā nedēļā Deli temperatūra paaugstinājās līdz 46,6 grādiem pēc Celsija. Bet Radžastānā siltums ir sasniedzis 50 grādus, kas ir burtiski kā atrasties saunā.

loading...