Pāri Baltijas valstīm pārgājis milzīgs radioaktīvs mākonis! Aizdomas par avāriju Krievijas lielākajā AES

Paaugstināts radiācijas līmenis ir reģistrēts Baltijas reģionā, kas ir piesaistījis Baltijas un Skandināvijas valstu uzmanību. Tika arī pārbaudīts, vai radioaktivitātes līmeņa paaugstinājumam nav nekā kopīga ar degošajām šķeldas “Rīgassiltums”, taču tas nav apstiprinājies. Tagad cilvēki uztraucas, ka negadījums var notikt Ļeņingradas Nacionālajā atomelektrostacijā Krievijā. Krievija to noliedza, taču netālu no Sanktpēterburgas atomelektrostacijas tika atklāta aizdomīga darbība.

Vietējie iedzīvotāji pamanīja, ka ietilpības ziņā ir 25–30 militārie transporta līdzekļi ar karavīriem, kas dodas uz Ļeņingradas Nacionālo atomelektrostaciju virzienā uz Krievijas lielāko atomelektrostaciju, un pieņēma, ka viņi ir devušies uz atomelektrostaciju, lai novērstu tur notiekošo. avārija.

Igaunijā ir vairāk radioaktīvu piesārņojumu nekā Latvijā.Šis fakts parāda arī to, ka Ziemeļlatvijā var notikt radioaktīvā viela. Pēc igauņu domām, tas neapdraud cilvēku dzīvību. Krievija noliedza, ka radiācija varētu notikt savā valstī, taču Nīderlandes eksperti norādīja, ka tas varētu būt saistīts ar kodoldegvielas elementu dekompresiju Krievijas rietumu atomelektrostacijās.

Tajā pašā laikā Krievijas ziņu aģentūra TASS (TASS), atsaucoties uz Nacionālās kodolenerģijas grupas “Rosenergoatom” pārstāvi, sacīja, ka neviena no divām valsts ziemeļrietumu atomelektrostacijām nav ziņojusi par problēmām.

Apstarošanas un kodoldrošības regulatori Somijā, Norvēģijā un Zviedrijā ziņoja, ka vairāku radioizotopu (cēzija, kobalta un rutēnija) līmenis Somijā, Skandināvijas dienvidos un Arktikas daļās ir nedaudz palielinājies, bet Par tā izcelsmi nav spekulēts.

Harku, novērošanas stacija Igaunijas Vides ministrijā valsts dienvidaustrumos, ziņoja, ka jūnija vidū valsti šķērsoja radioaktīvo daļiņu mākonis, kas trīs reizes pārsniedz radioaktīvo daļiņu koncentrāciju. Igauņi uzsver, ka radioizotopu saturs nekaitēs cilvēku veselībai. Tomēr Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu uzsvēra, ka nacionālās un starptautiskās drošības dēļ jānoskaidro radioaktivitātes palielināšanās iemesls.

= Šajā apsekojumā piedalījās arī Starptautiskā atomenerģijas aģentūra (aģentūra ir lūgusi dalībvalstis sniegt informāciju par negadījumu starojumu vai palielinātiem radiācijas mērījumiem, kas var izraisīt atklāto radiācijas mērījumu pieaugumu). Latvijai ir jāsniedz arī informācija par to, vai ir notikuši nelaimes gadījumi un vai nav atklāti izmērītie dati.

Avots

loading...