Viņķele ir paziņojusi, ka Latvijā vajadzētu veikt sociālo iemaksu palielināšu visiem nodokļiem! Sāksies Haoss!

Veselības ministrija ieteiks pagašajā gadā veikto sociālo iemaksu paaugstināšanu piemērot visiem nodokļu režīmiem, tādā veidā sekmēt, ka iedzīvotāji kvalificēsies valsts obligātās veselības apdrošināšanai, Latvijas Televīzijas raidijuma “Rīta panorāma” intervijā pavēsta veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

              2018.gadā, atbalstot un palielinot veselības aprūpes nozares finansēšanu, par vienu procentpunktu tika paaugstināta sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas likme. Lai gan tādiem nodarbinātības veidiem kā mikrouzņēmums, autoratlīdzības saņemšana un patentu maksājumu veikšana, tas vēl netiek atbalstīts.

              Viņķele pēc sava stāstītā liek saprast, ka šādas pārmaiņas būtu jāieviešs visiem nodokļu režīmiem, tas būšot gan godīgāk, gan arī vieglāk administrējams. Tajā pašā laikā ministre vēlas ierosināt atteikties no veselības aprūpes pakalpojumu divu grozu sistēmas, atstājot tikai vienu pakalpojumu klāstu priekš visiem.

              Uz jautājumu – ar ko būtu jārēķinās iedzīvotājiem, kuri neveic nodokļu maksājumus – Viņķele atbildēja, ka Veselības ministrijas kompetencē nav šīs problēmas risināšana. Un tas vēl nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...