Pavļuts atklāti paziņo : “Vakcinētajām personām būs virkne ar priekšrocībām”

Kas to būtu domājis, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts šos vārdus izteiks tik skaidri un gaiši, ka šobrīd tas mulsina tūkstošiem cilvēku! Veselības ministrija (EM) gatavojas sniegt valdībai virkni priekšrocību, kas saistīta ar vakcīnu Covid-19. Intervijā Latvijas TV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pats ministrs skaidroja, ka visā Eiropā, arī Latvijā, jau notiek sarunas un darbs pie zaļo digitālo sertifikātu vai pasu ieviešanas. Valdība šo problēmu drīzumā varēs atrisināt tuvāko nedēļu laikā, kas ir ātrāk, nekā tika domāts iepriekš.

Līdzīgi ministrija plāno pēc Lieldienu brīvdienām iesniegt valdībai dažādus konceptuālus priekšlikumus, lai sniegtu dažādus ieguvumus cilvēkiem, kuri tiks vakcinēti. “Pagaidām ievērosim starptautiskos drošības standartus.”

Jums jāsniedz tas, ko cilvēki uzskata par svarīgu.” Pavļuts sacīja: “Papildus veselības aizsardzībai īpaša vakcinācija ir arī praktisks ieguvums. “Tomēr viņš skaidri norādīja, ka šādi priekšlikumi plaša mēroga posmā nonāks tikai ļoti vēlu, jo cilvēki, kuriem steidzami nepieciešama šī prioritāte, šobrīd tiek vakcinēti.

Kā pierāda starptautiskā un vietējā prakse, visas vakcīnas ir labas. Pat lietojot Covid-19, slimības gaita ir ļoti vienkārša, un nav nepieciešams hospitalizēt. Pavļuts norādīja, ka Lieldienu brīvdienās, kad tiek plānots masveida vakcinācijas centru darba laiks, var notikt šādi gadījumi: Ja ģimenes ārsts šobrīd plāno kādu vakcinēt, bet svētku laikā nestrādā, iespējams, Cilvēki būs ātrāk vakcinējās manavakcina.lv.

“Šī situācija ir beidzot izveidojusies, jo līdz šim mēs neesam izmantojuši lielus centrus. Mēs esam pakāpeniski sadalījuši sarakstu pēc vakcinācijas vietām. Vakcīnu ir nopietns trūkums vai pat trūkums. Pašlaik situācijā notiek milzīgas pārmaiņas un vakcīnu ir daudz. Pavļuts teica, ka arī nākamnedēļ mēs kādu laiku glabāsim pieejamās vakcīnas.

Avots

loading...