Pavļuts oficiāli ir parakstījis rīkojumu par visu iedzīvotāju vakcināciju Latvijā

Ministrs žurnālistiem sacīja, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) ir parakstījis rīkojumu par visu iedzīvotāju vakcināciju no 3. maija. Tāpēc no 3. maija cilvēki varēs apmeklēt vietni “manavakcina.lv” vai zvanīt pa tālruni 8989 un pieteikties vakcīnai.

Tāpēc no 3. maija ikvienam iedzīvotājam, kas vecāks par 18 gadiem, būs iespēja pieteikties attiecīgajām vakancēm iepriekš minētajās platformās. Tajā pašā laikā Pavļuts paskaidroja, ka “kamēr vakcinētāji to var izdarīt”, princips par prioritāti piešķirt augsta riska grupām joprojām tiks saglabāts.

Vakcinācijas projektu vadītāja Eva Juhņēviča Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Problēma šodien” atzina, ka, sākot no 3. maija, teorētiski runājot, vakcinācija tiks uzsākta visiem iedzīvotājiem bez prioritārajām grupām, vecāka gadagājuma cilvēkiem un hroniskiem pacientiem. Vakcinācijas iespējas būs vienādas kā jebkurš cits. Tomēr šajā ziņā ārsti esot pat aicināti rastu cilvēkus vakcinēt prioritāri. Līdz ar to tiek meklēt risinājums kādā veidā dot iespēju ātrāk pie potes tikt līdzšinējo prioritāri vakcinējamo grupu cilvēkiem, īpaši runa iet par hroniskajiem slimniekiem.

Tieši šim nolūkam tad varētu, piemēram, arī ieviest kādu papildu rindiņu vai paralēlo plūsumu, izteicās Juhņēviča, solot to, ka tiks meklēti risinājumi tam, lai tas tiktu izdarīts. Veselības ministrs pēc valdības sēdes atzina to, ka tieši tās personas, kuras iepriekš pauda savu vēlmi vakcinēties, tagad varēs atbilstoši pārpalikumiem pēc iepriekšējiem lēmumiem par brīvo rindu, tādā veidā sniedzot iespēju šīm personām vakcinēties pat ātrāk, nekā citām.

Juhņēviča LTV silti izteicās, ka vēl tiek domāts, kādas priekšrocības sniegt tiem vairāk nekā 50 000 cilvēku, kuri jau kā pirmie pieteicās potītei. “Mēs šobrīd tiešām strādājam pie visa veida risinājumiem un drīz pie tā arī nonāksim.”

Jau tika ziņots, ka tieši Nacionālā veselības dienesta vakcinācijas projekts šobrīd aicina prioritāro grupu iedzīvotāju pēc iespējas ātrāk izvēlties vakcinācija vietu un laiku vietnē manavakcina.lv vai arī pa tālruni 8989.

Pie tam ņemot vēra, ka 3. Maijā sākas visu iedzīvotāju vakcinācija, prioritāro grupu iedžīvtāji tiek aicināti nekavejoties izmantot savu iespēju, pieteikties laicīgi un izdarīt to tagad, kamēr vēl ir priekšrocības.

Avots

loading...