Šomēnes liela daļa cilvēku saņems valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu – Uzzini cik saņemsi Tu!

Kurš gan to būtu domājis, bet beidzot cilvēkus sagaida arī unikālā iespēja saņemt valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, ko daudzi itin nemaz negaidīja un pat necerēja, tomēr tagad tas laiks ir pienācis un ir laiks sākt rīkoties atbilstoši nepieciešamajai darbībai un vajadzībām. Vai zināt, kas tieši tagad mainīsies? Laiks ar to iepazīties

Labklājības ministrija informē, ka no maija valsts pensiju un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstus maksās, pamatojoties uz pārrēķināto summu. Turklāt šī atbalsta saņēmēji tiks pārrēķināti no šī gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim, pamatojoties uz jauno minimālo ienākumu slieksni. Labklājības ministre Ramona Petlavica (KPV LV) norādīja, ka “beidzot ir ieviests taisnīguma princips” un ka, aprēķinot pensijas, tiek vērtēts darba stāžs, nevis desmit gadi kā iepriekš.

Sākot ar šī gada 1. janvāri ir palielināti minimālie valsts pensiju un drošības fondi, tādējādi nosakot augstāku minimālo ienākumu slieksni. Kopumā šīs izmaiņas skar aptuveni 115 000 cilvēku.

Tāpēc, lai sagatavotos jaunās summas maksājumam un pielāgotu informācijas tehnoloģiju sistēmu, šī gada pārejas periods ir noteikts no šī gada janvāra līdz aprīlim – valsts sociālā apdrošināšana nosaka minimālo pensiju un drošības pabalstu izmaksu institūciju skaitu (VSAA) un noteikumu prasības.

No 2021. gada maija valsts minimālā pensija vecāka gadagājuma invalīdiem un apgādnieka zaudējuma gadījumā tiks izmaksāta ar jaunu minimumu. Tajā pašā laikā iedzīvotāji saņems pensiju atlikumu no janvāra līdz aprīlim kopā ar maija pensiju.

Tiks pārrēķināti arī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu saņēmēji, un maijā tiks izmaksāta pabalstu starpība, kas piemērojama gada pirmajiem mēnešiem. Labklājības ministrija uzsvēra, ka, maksājot pabalstu starpību, pagājušā mēneša drošības pabalsti tiks pāriet uz maksājumu kārtējie maksājumi ir šajā mēnesī.

Tāpēc tiks nodrošināts, ka maijā kādam izmaksāto valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu starpība nav mazāka par 2021. gada aprīlī piešķirto pabalstu summu. Tāpēc ministrija uzsvēra, ka nevienā valstī bez ienākumiem maijā nebūs sociālā nodrošinājuma pabalstu. Sākot ar jūniju, iepriekšējā mēneša izdevumi tiks apmaksāti – cilvēki, kas saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstus, saņems iepriekšējā mēneša pabalstus, piemēram, cilvēki decembra pabalstus saņems nākamā gada janvārī.

Pāreja uz iepriekšējā mēneša maksājumu ir nepieciešama, jo cilvēki ar pirmo un otro invaliditātes grupu (liela daļa no visiem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu saņēmējiem) būs atkarīgi no dienu skaita, kas šai personai ir bijis iepriekšējā mēnesī. Nodarbinātība vai bezdarbs. Kā ziņots, iepriekš “attīstībai izmantoti / izmantoti!” (AP) Saiima frakcijas deputāti mudināja Labklājības ministriju paātrināt šo pārrēķināto pensiju un pabalstu izmaksu.

Tomēr VSAA vadītāja Inese Šmitiņa aģentūrai LETA sacīja, ka VSAA nevar pārrēķināt pensijas un pabalstus bez informācijas sistēmas atbalsta, tāpēc likumdevēji noteica VSAA sistēmas maiņai nepieciešamo pārejas periodu.

Avots

loading...