Dumpis steidzami nāk klajā ar ļoti nepatīkamu ziņu un metas ātri Brīdināt cilvēkus

Pašreizējā situācijā Latvijā slavenais zinātnieks un epidemiologs Uga Dunpis steidzami norādījis, ka britu variantu īpatsvars patiešām ir pieaudzis līdz ļoti augstam līmenim un sasniedzis bīstamu līmeni. Skaitļos tas jau ir starp 40% un 50%, kas ir gandrīz kritiskā robeža. Šoreiz es pat nezināju, kas notiks tālāk. Dumpis par to steigā paziņoja sociālajā platformā “Twitter”.

“Saslimstības statistika un tās stabilā pašreizējā līkne nozīmē, ka testēšanai, izmantojot pašreizējos ierobežojumus, acīmredzami būs zināma ietekme. Tomēr pašreizējā pieredze rāda, ka, ja šī attiecība turpinās saglabāt, saslimstības līmenis var atkal strauji pieaugt. Tāpēc ir jābūt iespējai pielāgoties un reaģēt ļoti ātri. “

Pašreizējā situācija ir nestabila. Kā iepriekš ziņoja Latvija un Eiropas Savienības slimību kontroles un profilakses centri (IPCC), jauni un izplatīti celmi un varianti norāda, ka situācija nebūt nav stabila un katru nedēļu ir ļoti atšķirīga. Dumpis atgādina, ka ir ļoti svarīgi zināt, ka visiem šiem tipiem ir gandrīz vienādi drošības pasākumi un noteikumi.

Uzraugiet un izmantojiet visas nepieciešamās aizsargierīces un citus nepieciešamos priekšmetus. Pat mācību, pulcēšanās kopā gadījumā darbs mājās ir vienāds. Katra vieta regulāri jāvēdina, lai novērstu gaisa nosmakšanu. Jūs, iespējams, esat dzirdējuši par slaveno Latvijas Biomedicīnas centru un tā galveno priekšsēdētāju Jāni Kloviņu (Jānis Kloviņš). Tieši viņš LTV raidījumam Rīta Panorāma sacīja, ka Lielbritānijas celmu īpatsvars Latvijā patiešām ir ļoti, ļoti ievērojami pieaudzis, kas nav pārāk labi.

Tāpat viņš turpināja aprakstīt pašreizējo situāciju un teica, ka šī spriedze ir izraisījusi vislielāko un nepatīkamāko situāciju pašlaik. Lai arī situācija ir nepatīkama, mums visiem jāspēj un jādara viss iespējamais, lai atjaunotu sevi normālā dzīves ritmā. Tāpēs esam uzmanīgi sargam sevi un apkārtējos, jau lai pavisam drīz varētu atgriezties tajā dzīves ritmā, kāds tas bija pirms visa šī.

Tikai kopīgiem spēkiem mēs to varam izdarīt, pretējā gadījumā šādā stāvoklī varam uzturēties vēl ilgi un dikti, jo ātrāk visu kopīgiem spēkiem darīsim, jo labāk viss sāks kļūt.

Avots

loading...