Swedbank brīdina pilnīgi visus bankas klientus – No bankas kontiem pazūd milzu nauda

Jau visas lielākās bankas Latvijā ir brīdinājušas par šo situāciju, kura diemžēl turpina atkārtoties un katru reizi situācija ar tās atgadījumiem kļūst nepatīkamakas. Izrādās, ka tas tik ātri nebeigsies, jo situācija acīmredzami nav viegli kontrolējama un cilvēki joprojām uz tā uzķeras. Pašlaik bankas brīdina visus savus klientus par esošo situāciju, lai neuzķertos un nepazaudētu savā kontā esošo naudu.

Konkrētie krāpnieki caur telefona starpniecību, kur uzdodas par bankas darbiniekiem no vairākiem cilvēkiem izkrāpuši jau 27 000 Eiro, kas ir milzīga naudas summa, tā informējusi valsts policija. Par piemēru var teikt, kas noticis pavisam neen. Rīgas Brasas iecirknī tika saņemta ziņa par to, ka no sievietes konta ir pazuduši vairāk nekā 9000 Eiro. Jau pēc īsa brīža atklājās, ka cietušajai sievietei zvanīja cilvēks, kurš apgalvoja, ka strādā Swedbank, bet patiesībā bija krāpnieks.

Krāpnieki apgalvojuši, ka sievietes kontā ir tikušas veiktas pretlikumīgas darbības. Lai šo situāciju pārtrauktu, viņai nepieciešams pieslēgties Smard ID aplikācijai un tādējādi viņa palīdzētu. Pavisam līdzīga krāpšanas situācija bija notikusi 5. Martā Rīgas Zemgales iecirknī. Šoreiz sievietei ir pazvanīts krievu valodā un arī uzdevies par Swedbank klientu, arī šajā situācijā sievietei tika pateikts, ka viņs kontā notiek pretlikumīgas darbības.

Lai konkrētās problēmas varētu novērst, cietušajai tika prasīts nosaukt savas banktas kartes numuru un tā rezultātā tika izkrāpti vairāk nekā 2085 Eiro. Vēl līdzīgs gadījums notika 2. martā, kad kāds krāpnieks no kādas iedzīvotājas izvilināja jeb nozaga vairāk nekā 16 000 Eiro, kas ir milzīga naudas summa.

Valsts policija jau atkārtoti bija brīdinājusi par telefonkrāpnieku aktivitātēm. Bieži zvanītāji runā krievu valodā un uzdodas tieši par bankas darbiniekiem. Tādējādi pēc iespējas vairāk cenšas izvilināt internetbankas datus, karšu datus un lietotāja numurus, kā arī kodes. Pēc tam aicina apstiprināt ar pin kodiem vai Smart ID, un pēc brīža cilvēks saprot, ka viņu kontā vairs nav nauda.

Policija atgādina cilvēkiem būt vairāk nekā uzmanīgiem un nekādā gadījumā nepazīstamiem cilvēkiem nesaukt savas bankas pieejas datus un citas lietas. Neviena banka un tās darbinieki nekad to neprasīs caur telefonu, tāpēc nekādā gadījumā to nedariet un ziņojiet attiecīgajām iestādēm.

Avots

loading...