Atklājies, ka prezidents uzkrājis vairāk nekā 436 000 Eiro, bet finanšu instrumentos ieguldījis gandrīz miljonu Eiro!

Pēc mūsu Latvijas preizdenta Egilta Levita skatu punkta izskatās, ka nauda viņam tik tiešām netrūkst un izskatās, ka arī netrūkst turmpākajā laikā, jo tās viņam ir tiešām gana daudz, maigi sakot. Kurš gan būtu domājis, ka nepilna gada laikā iespējams uzkrāt tik milzīgas naudas summas un ne, bet vēl papildus investēt.

Latvijas valsts prezidents Egils Levits ir uzkrājis vairāk nekā 436 000 eiro, kas ir par 145 000 eiro vairāk, nekā iepriekšējā gadā. Pie tam finanšu instrumentos viņš kopumā ieguldījis teju vai miljonu eiro, proti 811 439 Eiro, kas ir milzīga nauda. Tā liecina Egila Levita valsts amatpersonas deklerācijas par 2020. gadu.

Pirmā persona valstī ir paziņojusi, ka deklarējusi 325 263 eiro Luminor Bank Latvijas filiālē un 110 959 eiro Banque et Caisse D’epargne de L’etat Luksemburgā. Prezidents finanšu instrumentos ir ieguldījis 811 439 eiro. Levita rīcībā ir četru ieguldījumu fondu aktīvi – kopējā vērtība 294 091 eiro un citi ieguldījumi 517 346 eiro vērtībā.

Deklarācijā arī norādīts, ka prezidents ir Eiropas Publisko tiesību asociācijas “Societas Iuris Publici Europaei” padomes loceklis. Prezidentam kopīgi pieder zeme un nekustamais īpašums Rīgā, kas paziņojumā tiek klasificēti kā “citi”. Viņam arī kopīgi pieder divi zemes un apbūves gabali Rīgā, kā arī divi zemes un apbūves gabali Ngurē. Levitai pieder divi dzīvokļi Rīgā, dzīvoklis Cēsīs, divi zemesgabali Mārupē un nekustamais īpašums Engures pagastā.

Pie tam interesanti ir tas, ka pagājušā gada deklarācijā norādīts, ka savā algā no Valsts Prezidenta kancelejas Levits saņēmis 71 520 Eiro, taču procentos no Luminor Bank – 266 Eiro. Kompensācijā no Eiropas Savienības tiesas viņš saņēmis 181 610 Eiro, bet pensijā no Vācijas 696 Eiro. Tad vēl viņš ir saņēmis mantojumu no Daces Valdas Oses kopumā 201 495 Eiro.

Kā arī viņš deklarējis savas parādsaistības 5495 Eiro apmērā. Bet interesanti gan, kā viņam var bū parādsaistības, ja viņam kopumā ir tik lieli un plaši uzkrājumi, lai nekavējoties un vienā brīdī šo “nelielo” parādiņu vienkārši un ātri varētu dzēst? Lai vai kā, izskatās, ka mūsu prezidentam tik tiesām nekā netrūkst.

Avots

loading...