Paziņots, kad Latviju pārklās pamatīga sniega sega un kad iestāsies īstais aukstums – Izrādās ātrāk nekā domāts!

Jāņem vērā, ka 17. Novembrī Latvijas Austrumu daļā uzsniga sniegs, pie tam, tas nebija nekāds mazais, gan gan kārtīga sniega sega, kura gan diemžēl ātri izskusa un ziemas prieki beidzās, tomēr pats svarīgākais ir saprast to, kad Latvijā iestāsies kārtīgā sniega sezona un vai aukstums tiešām būs tik pamatīgs, kā tika solīts no meteorolgu un sinoptiķu puses laiku iepriekš?

Kā izrādās, sniegs un aukstums nav aiz kalniem, par to liecina pēdējo dienu meteorologu statistikas dati, kuri liecināja arī par 17. Novembra sniegu Latvijas Austrumu daļā un līdzīgas prognozes ir gaidāmas jau pavisam drīzā laikā, līdz ar to Ziema ir daudz tuvāk, nekā varam iedomāties. Īpaši svarīgi atcerēties un to iegaumēt ir – Autovadītājiem, kuriem ir pēdējais brīdis mašīnām nomainīt vasaras riepas uz ziemas riepām. Laiks ķerties klāt svarīgākajam!

Diezgan netipiski ir sanācis tas, ka 17. Novembris bija ļoti auksta un nepatīkama diena, tai pat laikā Austrumu daļā Latvijā noklāja sniegs, un 18. Novembrī Latvijas vidējā temperatūra ir krietni augstāko par vidējo, kas šo dienu padara vienu no siltākajiem šīs dienas datumiem.

Pirmās kārtīgās sniega segas varēsim sagaidīt jau pavisam drīz, apkopotie dati rāda, ka sniega segas būs tieši ap pirmo decembri, kas iekrīt oficiālā ziemas sezonā un šajā ziņā, laikapstākļi diez vai mūs gribēt pievilt.

Pirmajās dienā sniegs nebūs tik noturīgs, kā to daudzi vēlētos, tomēr līdz tam ilgi vairs nebūt jāgaida, jo pēc decembra mēneša iestāšanās, pāris dienu laikā sāks snigt ievērojami vairāk, kas tas beidzot veidos kārtīgu un noturīga sniega un pat ledus kārtu, no kā īpaši uzmanīgiem jābūt autovadītajiem.

Sals līdz 1. Decembrim pakēpniski turpinās kristies un pirmās decembra dienas jau varēsim sagaidīt ar krietni aukstāku gaisa temperatūru, kas paliks nemainīga un tikai turpinās Decembra mēnesī slīdēt uz leju. Līdz ar to atliek labi un silti saģērbties, lai varētu kārtīgi baudīt pilnīgi visus ziemas aktīvos priekus un visas pārejās aktivitātes, kas saistītas ar to.

loading...