Kariņš : “Covid-19 Statistika nav iepriecinoša!” Viņš uzskata, ka jāievieš vēl jaunāki un stingrāki ierobežojumi

Patreizējā situācija ir tāda, kāda tā ir, līdz ar to Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nav izslēdzis iespēju papildu diskucijai par to, ka vajadzētu ieviest jaunus ierobežojumus. Šoreiz an viņš runā tieši par jaunu ierobežojumu noteikšanus izglītības iestādes, lai varētu mazināt Covid-19 izplatību. Viņa paziņojums izriet no premjera pasacītā pirmdien, pēc svarīgās un ļoti nozīmīgās koalīcījas sanāksmes.

Jāņem verā, ka Kariņš pēc tik ļoti svarīgās tikšanās ar Koalīcijas partneriem nopietni uzsvēra, ka Covid-19 statistika vispār nav iepriecinoša, jo ļoti strauji turpina kāpt pozitīvo testu īpatsvars, kas nozīmē to, ka simība joprojām izplatās strauji un ļoti nekontrolēti, kas ir lielākais drauds visiem iedzīvotājiem!

Nopietni jāuztver arī tas, ka Valdība ir izsludinājusi ārkārtējo situāciju valstī, lai šādi varētu aizsargāt cilvēku dzīvības, kas tad arī ir pats svarīgākais. Kariņš aicinājis visas ciemošanās un tikšanās atlikt ja vien tas tiešām nav neatliekams gadījums. Ja vairāk tiks ierobežota trešo kontaktu satikšana, jo lielāka iespēja, būs salauzt ķēdi, skaidrojis premjers.

Tāpat tika jautāts par to, vai Valdība kādā veidā plāno ieviest kādus papildus ierobežojumus, Kariņš izteicies, ka sākumā Dadības padomes kopēdē tiks pilnībā uzklausīti speciālistu viedokļi un intereses par epidemioloģisko situāciju valstī. Tāpat tiks vaicāts par ģimenes ārstu noslodzi un saslimbstības tendencēm un to vājajām vietām.

Pagaidām Kariņš izteicies par to, ka pagājušajā nedēļā vairāk nekā puse gadījumu bija tieši nezināmās izcelsmes, taču zināmās vietas nāca no mājsaimniecībām, un darba vietām. Kariņš skatīs, kā varētu pēc nepieciešamības ierobežot šāda tipa situācijas.

Viena no svarīgākajām lietām būtu aplūkot Veselības iestādes esošo situāciju. Esošā sēda jau ir notikusi, tomēr pastāv liela iespēja, ka jaunus ierobežojumus būs jāievēro dažādās izglītības iestādēs, lai maksimāli mazinātu kopā sanākšanu.

Tas nemaina faktu, ka ierobežojumi varētu būt arī citās darbības vai dzīves un darba sfērās. Pagaidām atliek gaidīt paziņotos jaunumus no Kariņa puses, kas tas beigu beigās tiks darīts esošajās situācijā priekš vīrusa izskaušanas.

Avots

loading...