Viņķele Brīdina, kas var notikt jau tuvākajās dienās, ja situācija strauji neuzlabosies

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) aģentūrai LETA skaidroja, ka, ja Covid-19 izplatība ir pārāk augsta, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) par prioritāti izvirzīs sabiedrības veselībai un drošībai kritiskās infrastruktūras epidemioloģisko izmeklēšanu.

Viņa norādīja, ka neatkarīgi no tā, cik tiek atklāti Covid-19 gadījumi, tiks veikta SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana. Tas nozīmē, ka, ja ir pārāk daudz Covid-19 gadījumu, SPKC izmeklēšana tiks veikta kā prioritāte, iesaistot sabiedrības veselību un drošību un kur infekcijai var būt vislielākā multiplikatora ietekme uz sabiedrību.

Ministre paskaidroja: “Tās ir slēgtas iestādes, piemēram, medicīnas iestādes, sociālās aprūpes centri, policija, militārā, cietumi un izglītības iestādes.”

Viņķele arī norādīja, ka “ja to skaits būs tik liels, ka vairs nevar izsekot visiem individuāli, tad SPKC joprojām būs atbildīgs par epidemioloģisko izmeklēšanu medicīnas iestādēs un citās vietās nekādos apstākļos”.

Pēc viņas teiktā, tādā gadījumā, pamatojoties uz citu valstu pieredzi, ir iespējams izstrādāt darbības algoritmu, kas ir soļi, kas pašam jāveic inficētajai personai, tostarp jāidentificē tuvinieki.

Saskaņā ar ziņojumiem Covid-19 lietu skaita pieauguma dēļ, SPKC tiks piešķirti papildu līdzekļi, tostarp papildu vienības izveidei, lai maksimāli varētu cīnīties ar esošo vīrusu un tā izplatību

Avots

loading...