Latvijai tuvojas pēdējo laiku spēcīgākā vētra! Milzīgākie postījumi gaidāmi Rīgā un tās apkārtnē

Jāņem vērā, ka situācija ir kļuvusi tiešām nopietna jo Latvijai tuvojas pēdējo laiku spēcīgākā vētra ar milzīgām vēja brāzmām un rezultāts būs tiešām acīmredzams. Trešdienas vakarā Baltijas Jūrā no ziemeļu puses sāksies ļoti spēcīga vētra. Latviju tas sasniegs tikai ceturtdien no rīta un dienas pirmajā pusē, kad Ziemeļkurzemes un Vidzemes piekrastē vēja brāzmas ātrums var sasniegt līdz 28 metriem sekundē, kas ir milzu spēks, tā liecina patreizējā sinoptiķu prognozes, kuras jāņem vērā ikvienam cilvēkam. 

Latvijas Vides, Ģeoloģijas, kā arī meteorloģijas centrs pilnīgi visā Latvijas piekrastē ir izsludinājis nopietnu Oranžā līmeņa brīdinājumu. Citviet, kā arī pārējā Latvijas zonā būs spēkā dzeltenās krāsas brīdinājums, tomēr neatkarīgi no tā būs jābūt ļoti uzmanīgiem, jo tas pat nav viss!

Jau šodien ir ticis paziņots, ka spēcīgās vēja brāzmas lauzīs mazus priekšmetus un par kokus. Pa gaisu var tikt sviesti un nesti nenostiprināti priekšmeti, atlūzas, kā arī pārējās lietas, kuras ir vieglas un nav pietiekami nostiprinātas pie zemes, kā piemēram batuti, miskastes un citas lietas. Jāņem vērā, ka pastāv liela iespēja, ka daudzviet iespējami elektroapgādes pārrāvumi.

Tāpat šodien meteorlogi jau ir izziņojuši, ka paši lielāki postījumi ir gaidāmi tieši Rīgā un galvenajos novados, kas ir ap Rīgu un Pierīgu.

Rīgā un citviet Vidzemes piekrastē būs milzīgākais ūdens kāpums upju grīvās, jūrā un citās saistītās ūdenstilpnēs. Gaidāms, ka ūdenslīmenis līdz ceturtdienas pēcpusdienai pacelsies par vidēji 70 centimetriem, nekā ierasts. Tomēr liela mēroga plūdi nav gaidāmi, tikai lokāli.

Esiet ļoti uzmanīgi un sekojiet līdzi jaunākajām prognozēm, lai zinātu kā pareizi rīkoties un noteikti izplānojiet savas dienas gaitas, lai būtu drošībā.

Avots

loading...