Swedbank nāk klajā ar brīdinājumu pilnīgi visiem bankas klientiem – Tas var maksāt dārgi!

Swedbank jau atkārtoti ir izplatījusi nopietnu paziņojumu un brīdinājumu visiem, kuri ir bankas klienti un ne tikai! Swedbank brīdina par to, ka joprojām ik dienas saņemot ziņojumus un sūdzības par to, ka krāpnieki ēpastos un zvanos izliekas par Swedbank darbiniekiem, tādējādi cenšoties iegūt cilvēku datus, lietotāju kodus un paroles, lai iekļūtu interneta bankā un nozagtu naudu.

Pašlaik krāpnieki ir kļuvuši vēl nekaunīgāki. Tagad uz ēpastiem var atnākt ziņojums vai vēstule Swedbank vārdā, kur tiek aicināts, ka nepieciešams nomainīt Swedbank paroli. Taču patiesībā links noved uz pavisam citu viltus Swedbank mājaslapu, kura ir krāpnieku roku darbs un tādējādi ievadot savus datus, Jūs tos nododat krāpnieku rokās.

Swedbank bankas pārstāvji aicina ievērot modrību un bildē redzamo ē-pastu ignorēt. Tāpat ieteicams ignorēt jebkādu līdzīgu, kas nav oficiālais swedbank ēpasts. Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.lv. ziņo, ka šāda tipa krāpšana ir aizgājusi pārāk tālu un jāsāk informēt cilvēkus, lai tas vairs neatkārtotos.

Cilvēkus aicina uzmanīties un šādi krāpnieki aktivizējas arī citās bankās. Sekojiet līdzi un ja ir kādas neskaidrīas vai nesaprotamas darbības, nekavējotis zvaniet bankai un stāstiet par situāciju, lai saprastu vai konkrētais notikums ir īsts vai nē.

loading...