Liela daļa Itāļu saskaras ar milzu šausmām, kas viņus sagaida pēc atveseļošanās

Diemžēl klajā nāk informācija, ka Itāļi pašlaik saskaras ar īsto realitāti, jo nespēks un lielais vājums var saglabāties vēl ilgi pēc tam, kad ķermenis ir ticis vaļā no koronavīrusa infekcijas. “The New York Times” stāsa par Itālietes pilsoni Morenu Kolumi, kura 16. Martā bija saņēmusi negatīvu Covd-19 testu, tātad izārstējusies no vīrusa. Lai arī ziņa bija priecīga, tālāk sekoja nepatīkamās ziņas par atveseļošanās procesu. Turpinājās milzu klepus, pamatīgs nogurums un nespēks, nekas no tā visa nebija pazudis.

Pēc aptuveni piecām nedēļām, 21. Aprīlīa viņa atgriezās savā darbā, tomēr juta, ka elpas trūkuma un muskuļu sāpju dēļ, viņai bija grūti staigāt pat nelielus attālumus. Drīz vien viņai tika veikts atkārtots tests, tomār tests joprojām bija negatīvs. Lai arī viņa nav inficēta vairs 11 nedēļas, sieviete joprojām jūtas ļoti slikti.

“Tas prasīja pamatīgu laiku. Es nevaru atgriezties savā ikdienas ritmā,” klāsta 59 gadus vecā Morena, kura dzīvo Milānas pievārtē. Liela daļa Itāļu jau paspējuši iepazīt negatīvās sekas pēc vīrusa uzveikšanas, jo simptomi var saglabāties pat nedēļām ilgi un atlabšana notiek lēni.

Vīrusa lielā spītība ir tajā, ka vajadzīgs ilgs atlabšanas laiks un tas ir kļuvis viens no apspriestākajiem tematiem Itālijas ziemeļos, kuri daudzi atlabušie vienkārši nespēj fiziski atgūties no slimības un joprojām ir nonākuši neziņas priekšā. Tas tāpēc, ka tādā stāvoklī nespēj iet uz darbu un neienāk nauda.

Venturi ārsts no Lombardijas ziņo : “Mēs katru dienu redzam šādus gadījumus. Cilvēkiem ir nepieciešams ļoti ilgs laiks, lai justos atkal normāli. Tā nav vairs pati slimība, bet gan atveseļošanās process, kuram vajag vismaz 60 dienas.”

loading...