Prezidents Levits nācis klajā ar nopietnu paziņojumu par notikušo 9. Maijā

Levits nācis klajā ar paziņojumu un pateica, ka 9.Maija Latvijā vispār nav atzīmējamā diena, varbūt privāti tas daudziem ir pieļaujams, tomēr visi, kas uzskata sevi par valsts patriotiem, šī diena pavisam noteikti nav jāatzīmē, preses brīfingā izteicās Latvijas valsts prezidents Egils Levits. Viņš skaidri un gaiši uztvēra to, ka Latvijā tiek atzīmēts 8. Maijs – Otrā pasaules kara beigas Eiropā. Šajā dienā tiek pieminēti visi, kas cīnījās un gāja bojā.

Tomēr lielāko uzsvaru viņš minēja tieši par 9. Maiju, ka tas nav pieņemami svinēt šo dienu, tā itkā, tas būtu kas īpašs. Viņš stingri aicināja tos, kas vēlas pieminēt Otrā pasaules karā kritušos, darīt to 8. Maijā vai 11. Novembrī, nevis 9. Maijā, kā tas tika darīts.

Viņš lielu uzsvaru lika uz to, ka visiem tiem cilvēkiem, kas dzīvo Latvijā, jāuzskata sevi par tās patriotiem, un viņi šo dienu nesvin. Prezidents stingri uzsvēra, ka 9. Maija pasākums izraisīja skaļu rezonansi sabiedrībā un liela cilvēku daļa par to bija vairāk nekā dusmīga, ņemot vēra, ka spēkā bija stingrie ierobežojumi par pulcēšanos ne vairāk kā divi cilvēki vienkopus.

Ļoti lielu un sakļu kritiku no sabiedrības un atsevišķiem politiķiem izplenījās Valsts Policija un Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, kura darbs bija kontrolēt visu situāciju, taču tas netika izdarīts, jo acīmredzami uzvaras parkā tika pārkāpti noteikumi.

Kopumā prezidents par 9. Maija svinībā, izteicies neapmierinoši, ņemot vērā to, ka situācija tā arī īsti netika kontrolēta un cilvēki par to bija īpaši dusmīgi, tāpēc viņš izpaudis savas domas

Lasi vēl : Šodien tikusi paziņota iepriekš noklusētā informācija par Saimniekšova zvaigzni Ilmāru – LASI ZEMĀK : 

loading...