“Pilnībā Sazāļoja…” Sievieve raudot stāsta par pieredzi Rīgas slimnīcā

Sieviete uzskata, ka nedēļas laikā viņas māte Austrumu Rīgas klīniskās universitātes slimnīcā tika “saindēta līdz nāvei”. Portālā “sudzibas.lv” kāda sieviete rakstīja, ka viņas māte slimnīcā ievietota kā vesela persona, taču šī cilvēka vairs nav. Viņa notikušajā vainoja slimnīcas personālu.

“Mamma šajā paliatīvajā nodaļā iestājās kā vesels, fizisku darbu strādājošs cilvēks, labi izskatījās. Bet nedēļas laikā viņu noindēja un man vairs nav mammītes, dārgākā cilvēka pasaulē.

Arī audzēja ārstēšana virzās pareizajā virzienā. Vemšana un mokas. Bet māsas viņam deva zāli tikai gulēšanai. pricēja un špricēja miega un apdullinošas zāles. Dienu vēlāk mana māte vairs nespēja runāt. Teica, ka visu laiku nāk miegs, bet nezina, kāpēc.

Tad mēs ar māsu katru dienu zvanījām medmāsai, lai uzzinātu par mātes stāvokli, jo viņa katru dienu gribēja gulēt arvien vairāk. Tomēr māsiņas nedraudzīgajā tonī atbildēja pretī. Tik sliktu personālu es redzēju pirmo reizi.

Tad es atnācu pie mātes, un viņa lēnām aizgāja man priekšā. Mani satrieca tik spēcīga un veselīga cilvēka sniegums nedēļas laikā.

Es sēdēju stūrī viena un raudāju, māsas nenāca, tikai gāju pa sauso vietu. Kādu laiku atpūtos, “sieviete rakstīja, precizējot, ka tā ir paliatīvā nodaļa” Biķernieki “. Tajā pašā laikā komentāros cilvēki vērš uzmanību uz to, ka šajā gadījumā ir neloģiskas detaļas.

“Izsaku līdzjūtību, protams, taču kaut kas šajā stāstā nerīmējas… kā PALIATĪVAJĀ nodaļā var iestāties “vesels, fizisku darbu strādājošs cilvēks”? Šajā nodaļā aprūpē pacientus, kuriem vairs nav izredžu. Un kāpēc likt tādam cilvēkam ilgāk mocīties?” teikts kādā komentārā.

Kā ziņots, ārstiem un medicīnas darbiniekiem dažādās Latvijas medicīnas iestādēs bieži ir negatīva attieksme pret pacientiem un nepieņemami gadījumi un apstākļi slimnīcās.

Piemēram, pacients nolaidību attiecināja uz Stradiņa slimnīcas ārstu un vairs nevēlējās ārstēties Stradiņa slimnīcā. Un paziņoja, ka nekad dzīvē vairs tur nespers savu kāju. Protams cik cilvēku, tik arī viedokļu, tomēr viegli tik tiesām nav, bet kas gan mūs sagaida nākotnē?

Avots

loading...