Slimību profilakses un kontroles centrs nācis klajā ar nopietnu paziņojumu

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) apkopoto informāciju vakar Latvijā tika veikti 1240 Covid-19 testi, tika atklāts tikai viensjauns gadījums, un viens pacients tika hospitalizēts, kas ir samērā labs rādītājs, ņemot vērā iepriekšējās dienas pilna spektra statistiku. SPKC rīcība esošā informācija liecina, ka saslimušais atgriezies no ārzemēm.

Vienīgā inficētā persona, kas reģistrēta pēdējā dienā, dzīvoja Mārupē un bija vecumā no 60 līdz 69 gadiem. Tāpēc arī Mārupes pilsētas valdība atdeva statistiku par Civid-19 pacientiem. Kopumā inficētie cilvēki šobrīd dzīvo 25 Latvijas pilsētās.

SPKC aicina iedzīvotājus neuzņemt pie sevis viesus vai draugus, kas nesen atgriezušies no ārzemēm. Līdz šim valstī veikti 189 725 Covid-19 izmeklējumi, un saslimšana konstatēta 1206 personām. Atveseļojušies ir 1045 ar Covid-19 sasirguši cilvēki.

Latvijā nomira 31 ar Covid-19 inficēts cilvēks, kas veido 2,6% no reģistrētajām infekcijām.

SPKC ziņo, ka viens Covid-19 pacients hospitalizēts pēdējās 24 stundās. Pašlaik kopumā ir trīs hospitalizēti pacienti. Visiem pacientiem ir vidēji smaga slimības gaita.

Līdz šim no slimnīcas izrakstīti 189 pacienti, tostarp atveseļoti un miruši. Pēc Covid-19 uzliesmojuma, kas notika pirms divām nedēļām, pagājušajā nedēļā slimības izplatība Latvijā bija zema. 6. jūlija nedēļā Latvijā tika reģistrēti 47 jauni slimības gadījumi, un pagājušajā nedēļā slimība tika konstatēta 18 cilvēkiem.

Pēdējos mēnešos Latvija atvieglojusi Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, taču slimības uzliesmojumu dēļ valdība pirmo reizi bija lēmusi par nelielu ierobežojumu atjaunošanu sabiedriskajā ēdināšanā jeb “skrūvju maigu pievilkšanu”.

Avots

loading...