Šodien ticis paziņots, kad tiks izmaksāti 500 Eiro pabalsti ģimenēm

Pašlaik jāņem vērā, ka jaunie noteikumi jau ir pieņemti un tagad pats svarīgākais jautājums ir par to, kad tiks izmaksātas šīs konkrētās naudas summas ģimenēm ar bērniem, prezīcāk – par katru bērnu. Pēc šodienas paziņotās informācijas Labklājības Ministrija (LM) paziņojusi, ka 500 Eiro atbalstu par katru bērnu izmaksās jau līdz 31. Martam, kas ir salīdzinoši drīz un tas tik tiešām būs liels atbalsts daudziem, kam tas šobrīd tik ļoti ir nepieciešams.

Esošais likumprojekts pašlaik paredz, ka 500 eiro pabalsts kopumā tiks izmaksāts par 364 097 bērniem un kopumā šim esošajam mērķim tiks iztērēti 182 miljoni eiro. Šis vienreizējais finansiālais atbalsts tiks segts no budžeta programmas ar nosaukumu : “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.”

Konkrētie 500 Eiro tiks izmaksāti par katru bērnu personām :
1. Laika posmā no 2021. gada 1. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam.
2. Ir tiesības uz piemaksu pie ģimenes valsts atbalsta par bērnu ar invaliditāti.
3. Vai ir tiesības uz valsts ģimenes atbalstu.
4. Kurai tiešā sakarā ar bērniņa piedzimšanu ir tiesības saņemt konkrēto maternitātes pabalstu.

Konkrētais atbalsts tiks izmaksāts arī par bērniem, kuri piedzims ārkārtējās situācijas laikā – līdz 6. Aprīlim. Savukārt 500 eiro pabalstu par katru bērnu izmaksās Valsts sociālās apdrošināšana aģentūra (VSSA) automātiski – bez nekāda iesnieguma formas, kas atvieglos dzīvi visiem vecākiem, tā arī darbiniekiem.

Tāpat ir jāņem vērā, ka no izmaksātā atbalsta netiks atskaitīti nodokļi, veikta kāda parādu piedziņa vai ieturējumi. Šo atbalstu nekādā veidā neņems vērā vērtējot atbilstīsu maznodrošinātajās, kā arī trūcīgajās ģimenes (personas) statusam.

Labklājības ministrija ir uzsvērusi to, ka 500 eiro esošo atbalstu par katru bērnu ģimenes saņems jau līdz 31. martam, bet personas, kurām šīs tiesības uz pabalstu radīsies no 1. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām – 30 dienu laikā pēc bērna kopšanas pabalsta līdz pat viena gada vecuma vai ģimenes valsts atbalsta esošās pieprasīšanas.

Ja konkrēto naudu nepasēs pārskaitīt kopā ar visu ģimenes valsts pabalstu, tad tas tiks veikts, kā pavisam atsevišķs maksājums, tāpēc par to uztraukties noteikti nevajadzētu.

Avots

loading...