Šodien Visā Latvijas teritorijā stājušies spēkā stingri ierobežojumi, kuri obligāti jāievēro

Jau Otrdien, 13. oktobrī, valdība nolēma pieņemt virkni ierobežojošu pasākumu, lai samazinātu Covid-19 izplatību. Portāls Apollo ir apkopojis galvenās izmaiņas, kas stāsies spēkā tuvāko dienu laikā un tās jau ir pilnībā stājušās spēkā. Maskas nevajadzētu lietot tikai sabiedriskajā transportā Sākot ar (14. oktobri), mutes un deguna spilventiņi tiks izmantoti arī tirdzniecības vietās (tostarp lielveikalos, pasta nodaļās, degvielas uzpildes stacijās un citās tirdzniecības vietās).

Ja netiek organizēti pasākumi ar fiksētām personalizētām sēdvietām, tie jāizmanto arī dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās, kā arī kultūras un reliģiskās vietās un citviet, ja ir tāda prasība.  Muzeju, izstāžu zāļu, bibliotēku un reliģisko vietu apmeklētājiem ir jāizmanto arī maskas un deguna maskas, ja viņi tur ir bijuši, lai apmeklētu muzeju izstādes, izstādes, piedalītos dievkalpojumos vai citu līdzīgu iemeslu dēļ.

Tomēr, ja šajās vietās, piemēram, bibliotēkās vai reliģiskās vietās, notiek konkrēti pasākumi, cilvēki sēž uz fiksētām personalizētām sēdvietām, tad cilvēkiem nevajadzēs lietot maskas un deguna maskas. Personālam, kas strādā šajās jomās, ir jāvalkā arī maskas un deguna maskas, un tas nedrīkst radīt fiziskus šķēršļus apmeklētājiem. Tāpat kā iepriekš, prasība valkāt masku neattiecas uz bērniem līdz 13 gadu vecumam.

Sākot ar 17. oktobri, privātajos pasākumos var uzņemt līdz 30 cilvēkiem. Šis skaitlis ir vienāds ar iepriekš noteiktu cilvēku grupu, kurai atļauts pulcēties bez distances sporta treniņos, bērnu nometnēs utt. Tas arī nosaka, ka privātie pasākumi ārā nedrīkst pulcēt vairāk kā 300 cilvēkus.

Tā kā augsta riska vide Covid-19 izplatībai ir arī izklaides vieta, kur cilvēki nekontrolēti dzers un pulcēsies, un, ņemot vērā to, ka lielākā daļa šo uzņēmumu ir reģistrēti kā ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, tiks ietekmēts šo pakalpojumu sniedzēju laiks un skaits. ierobežojums. Palieciet šajās vietās.

Ir noteikts, ka ēdināšanas pakalpojumus sniedz līdz brīdim, kad pārtika nav paredzēta, 24. pantā noteikts, ka galds nedrīkst pārsniegt četrus cilvēkus, kuri nav vienas ģimenes locekļi un tas jau obligāti arī ir jāievēro!

Avots

loading...