SPKC nopietni brīdina, ka nākamnedēļ Latvijā varētu atkal atsākties daudz stingrāki ierobežojumi

Saistībā ar pēdejās dienās Latvijā strauji pieaugušo Koronavīrusu Covid-19 slimnieku skaitu, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau ziņojis, ka nākamajā nedēļā Latvijā varētu atsākties daudz stingrāki ierobežojumi, jo situācijas esot palikusi daudz nestabilāka, kā iepriekš.

“Vērtējos šīs nedēļas saslimstības gadījumus ar Covid-19, ja konkrētā epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātā apstiprināsies, ka vairākiem gadījumiem nebūs izsekojams avots, tad visticamāk tiešām nāksies atgriezties pie stingrākiem ierobežojumiem jau nākamajā nedēļā, ziņots SPKC ierakstā sociālajā portālā Twitter.”

Jau tika ziņots, ka otro diennakti pēc kārtas notikusi inficēšanās ar jauno koronavīrusu Covid-19 Latvijā, kopumā 7 personām. Jau šobrīd SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka divi saslimušie ir saistīti ar ieprieš ziņoto uzliesmojumu privātajā paziņu lokā.

Šie cilvēki kopā bija apmeklējuši vairākas publiskas vietas, tajā skaitā 27. Jūnija vakarā restorānu “Aqua Luna” un 28.jūnija vakarā restorānu “Riviera”, kas atrodas Rīgā.

SPKC stingri norāda, ka vēl divi jaunie slimnieki norādījuši, ka apmeklējuši restorānu “Aqua Luna”, bet konkrēto saistību ar uzliesmojumu speciālisti vēl skaidro.

Vēl ar trim cilvēkiem ir uzsākta saziņa, lai varētu precizēt no kurienes notikusi inficēšanās un cerams, ka tas arī tiks uzzināts, pretējā gadījumā varam gaidīt ierobežojumus jau nākamnedēļ un tās nepavisam nav labas ziņas.

Avots

loading...