Super Pārcilvēki

Smadzenes paveic neiespējamo. Dāniels Tamets. Dažas sekundes man acu priekšā zibsnī gaisma un piepeši  parādās atbilde  – tā Daniels skaidro procesu, kad galvā veica neticamus aprēķinus. Vīrietis spēj atcerēties konstanti pī ar 22 514 decimālzīmēm aiz komata.

Super-Cilveki-2

33 gadus vecajam anglim kādā eksperimentā mazāk nekā minūtes laikā izdevās izdalīt 13 ar 97 un nosaukt atbildi ar 100 decimālzīmēm aiz komata. Tametam ir tā dēvētais savantisma sindroms – neparastas spējas, kas parasti vērojamas cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem.

 Nezināmu iemeslu dēļ daudzi spēj koncentrēt smadzeņu darbību vienā jomā. Daži ir ģēniji mūzikā, citi dzīvi kalkulatori, turklāt lielākajai daļai ir saskarsmes problēmas. Tas gan neattiecas uz Tametu, jo viņš spēj publiski demonstrēt savas spējas.

Super-Cilveki-4

Bumbiņa dāvā superatmiņu. Orlando Serela smadzeņu izpēte varētu sniegt atbildi uz jautājumu, kā mēs visi varam kļūt par ģēnijiem. Amerikāņu zēnam 10 gadu vecumā pa galvu trāpīja beisbola bumbiņa. Pēc pāris mēnešu ilgām galvassāpēm viņam parādījās izcila atmiņa.

Ja kāds nosauca konkrētu datumu, zēns varēja pateikt, kura nedēļas diena tā bijusi un kādi todien bijuši laika apstākļi. Kopš tā laika Serels pilnībā atceras katru sava mūža dienu. Šādas spējas parasti ir novērojamas tikai autistiem ar savatisma sindromu, tās ir iedzimtas un bieži neļauj pietiekami labi darboties citām smadzeņu daļā, tāpēc savantiem bieži ir apgrūtinātas saskarsmes spējas. Serelss ir īpašs, jo viņa spējas attīstījās pēc galvas traumas.

Super-Cilveki-8

Gēnu kļūme piešķir ārkārtīgu spēku. Laima Hokstaras kājas ir tik spēcīgas, ka šis amerikāņu zēns spēja nostāvēt jau divu dienu vecumā. Spēka noslēpums ir proteīns miostatīns, kas parasti mūsu organismā gādā par to, lai muskuļi neizaugtu nesamērīgi lieli. Ģenētiskas kļūdas dēļ zēna organisms nereaģē uz šo proteīna komandu, tāpēc muskuļu masa ir par 40 % procentiem lielāka nekā normāliem cilvēkiem. Trīs gadu vecumā Hokstra rotaļājās mētādams 2,5kg smagas hanteles.

loading...