“Swedbank” izplatījusi ļoti steidzamu paziņojumu visiem bankas klientiem! “Tas var būt bīstami!”

Ik pa laikam varam saskarties ar to, ka kāda bankas nāk klajā ar steidzamiem paziņojumiem, kas saistīti ar dažādiem krāpniekiem, vai krāpnieku mēģinājumiem, lai tikai varētu iegūt cilvēku personīgos datus un iekļūtu banku kontos. Šoreiz situācija ir pavisam līdzīga, lai gan pirms vēl pirms neilga laika Swedbank paziņoja par esošajiem krāpšanas mēģinājumiem, šoreiz cilvēki ziņojuši par vēl kādu un rādās, ka situācija tik tiešām kļūst nopietna, jo tas kļūst aizvien biežāk un biežāk, un var skart ikvienu no mums.

Vairāki sociālo tīklu lietotāji jau steidzami nākuši klajā ar paziņojumu par krāpšanas mēģinājumiem un ziņojuši par krāpnieku izsūtītām ziņām, kuras ir rakstītas Swedbank vārdā. Jāņem vērā, ka katru mēnesi krāpnieki no cilvēkiem izkrāpj milzīgas naudas summas, kas liek aizdomāties par šī brīža esošo un nopietno situāciju, jo tas viss joprojām turpinās. Laiks aplūkot, kā tas izskatās tuvāk :

Kāds sociālo tīklu lietotājs ierakstījis Twiterī pa sms saņemot ziņu : “Mēs nobloķējam Jūsu kontu. Steidzami pieslēdzaties šeit vai arī konts tiks slēgts un līdzekļi iesaldēti.” Un nekavējoties uz šo ziņojumu atbildējusi arī pati Swedbanka : “Sveicināti! Paldies par informāciju. Šis sms noteikti nav Swedbank sūtīts. Noteikti aicnām nespiest aktīvās saites un nesniegt nekādus datus. Ignorējiet šādus sms un dzēsiet to. Ja dati ir sniegi, aicinām pēc iespējas ātrāk sazināties ar banku zvanot 67444444″

Tāpat ika ziņots, ka novembra pirmajās dienās Valsts Policijā saņemta informācija par vairāk nekā 208 000 Eiro izkrāpšanu no iedzīvotajiem. 2 Novembrī Jēkabpils iecirknī saņemts iesniegums par to, ka solot lielu peļņu, no iedzīvotāja izkrāpta nauda. Vīrieti Facebook uzrunāja kāda nepazīstama persona. Svešnieks esot stāsījis par lieliskām iespējām darbojoties kriptovalūtas brižā, sniedzot īsā laikā nopelnīt daudz naudu.

Vīrietis svešniekam teiktajam tik tiešān noticējis un datorā instalēja Skype demonstrēšanas režīmu, tādējādi ļaujot svešajām personām piekļūt viņa datoram. Sākotnēji viņš ticēja, ka attālināti tiek apmācīts un viņa ieguldītie līdzekļi nesīs peļņu. Bet, kad pēc laika vīrietis sāka interesēties par iespējām saņemt nopelnīto naudu, tā netika izmaksā. Kopumā vīrietim tika izkrāpti vairāk nekā 11 000 Eiro. Un šādi gadījumi ir ļoti daudz, esiet uzmanīgi un ja ir neticība par konkrētām ziņām, noteikti sazinieties ar banku.

Avots

loading...