Tas ir jāzina visiem! 10 Nomācoši un smagi simptomi, kas liecina, ka Tev ir bijis “Klusais insults” un sekos otrs

Ja jūs domājat, ka insults skar tikai vecāka gadagājuma cilvēkus, ir pienācis laiks padomāt vēlreiz. Diemžēl cilvēkiem jebkurā vecumā var būt insults.

 Viena no vissvarīgākajām lietām ir attīstīt spēju atpazīt agrīnās pazīmes insultam, un lūgt ārsta palīdzību. Mēs dosim jums visbiežākās agrīnās insulta pazīmes.


1. neskaidra redze / Redzes zudums. Vispirms  process sākas acīs. Tas var skart vai nu vienu vai abas jūsu acis. Aptuveni 44% no insulta slimniekiem ir piedzīvojuši redzes zudums pirms insulta.

2 Pēkšņas galvassāpes / Reiboņi

Reiboņi gandrīz vienmēr notiek sievietēm zem 45. Tā ir skaidra zīme, ka jums vajadzētu pēc iespējas ātrāk konsultēties ar savu ārstu.

3. Traucējumi runājot un izprotot runu
Pāris reizes dienā, mazi pārpratumi bieži tiek nepamanīti. Murgojoša sajūta  un spēja runāt bieži rada neskaidrības.

4. Balansa zaudēšana / grūtības staigāt
Negaidītas sajūtas, vispārējs vājums un lēnums ar augšējās un apakšējās ekstremitātēs var norādīt insultu. Dažiem slimniekiem izjust paralīzi un sabrukumu. Paralīze ir kopīga pazīme insultam, un tas noteikti prasa medicīnisko palīdzību. Lūk labs pārbaudījums šim simptomam. Atveriet savas rokas platāk ar plaukstām uz augšu, un turiet tās šādā stāvoklī 10 sekundes. Ja viena no jūsu rokām krīt, jūsu muskuļi ir vāji.

5. Sāpes sejā(vienā pusē)

Insults ne vienmēr ir kopā ar sāpēm, bet, ja jūs jūtat pēkšņas sāpes dūrienus jūsu ekstremitātēs vai vienā pusē no jūsu sejas, jums var būt darīšana ar insultu diezgan drīz.

6. Galvassāpes un migrēna – Tas ir biežs insulta simptoms . Zinātnieki ir atklājuši, ka 588 no saviem brīvprātīgajiem, kam bija insults ar asām galvassāpēm bija jauni cilvēki, kuri bieži saskārās ar migrēnu. Pētījumi liecina, ka tas biežāk ir sievietēm.

7. Sejas paralīze

Tas ir viens no visbiežākajiem insulta simptomiem, un parasti tikai ir paralizēta viena sejas puse.

8. Nogurums

Saskaņā ar pētījumiem, sievietes bieži saskaras ar nogurumu, apjukumu, un dezorientāciju, kas tā nav gadījumā ar vīriešiem. Katrs no tiem ir skaidra insulta pazīme.

9. Žagas

Šīs agrīnais simptoms ir biežāk sievietēm. Insults uzbrūk elpošanas centru smadzenēm un līdz ar to izraisa žagas.

10. Nespēja noķert elpu/trīsas

Pēkšņs elpas zudums un apgrūtināta elpošana bieži ir sastopamas insulta slimniekiem.Notiek sirds aritmija , kā rezultātā rodas skābekļa trūkums.

Profilakse vienmēr ir labākās zāles. Ēd veselīgi,esi aktīvāks, un labi izgulies . Atmetiet alkoholu un cigaretes, un pievērsiet lielāku uzmanību savam svaram.

loading...