Valdība Nupat ir vienojusies! Pabalsti būs, pie tam lieli! Taču, ne visām iedzīvotāju grupām!

Valdība nu tad arī beidzot vienojās atbalstīt konkrētas cilvēku grupas, kurām šajā grūtajā sitācijā tik tiešām nepieciešams tūlītējs atbalsts. Turklāt, ņemot vērā augsto inflācijas pieaugumu un energoresursu pieaugumu, šī situācija daudziem šķiet dīvaina un nepatīkama, jo pamatīgi ietekmē mūs pilnīgi visus. Bet ir pienācis laiks redzēt, kāds ir šis laiks, kādi ir ieguvumi un kas notiks tālāk. Pēc ilgām diskusijām valdība beidzot apstiprinājusi divu mēnešu pabalstu konkrētām iedzīvotāju grupām. Šoreiz gan jārēķinās, ka ne visi saņems konkrētu atbalstu, tāpēc ir jāseko lietas kursā, kas un kā notiks šis jaunais lēmums.

Ja paskatāmies vērīgi, tad valdība pēc ilgām diskusijām tieši atbalsta divu mēnešu stipendiju dotāciju pensionāriem, invalīdiem, apgādniekus zaudējušiem cilvēkiem un tiem, kuriem ir bērni invalīdi. Tāpat, atskatoties uz pašreizējo situāciju šoreiz, straujo inflācijas un energoresursu cenu kāpumu, kā arī ar to saistīto pakalpojumu cenām, ir svarīgi nodrošināt šo papildu atbalstu esošajām pensiju summām, kurām tās nav gana pietiekamā līmenī, kas nozīmē, ka atbalstam jābūt tik tiešām gana lielam, lai cilvēki spētu izturēt rudeni un auksto ziemu.

Lai maksimāli samazinātu straujo inflāciju un energoresursu cenu kāpumu, valdības pieņemtais rīkojums paredz nodrošināt līdzekļus konkrēta naudas atbalsta apmaksai laikā no 2022. gada 1. novembra līdz 2022. gada 31. decembrim, tiesa, ar īsākiem starplaikiem, Bet tas ir gandrīz nekas ņemot vērā to, ka vēl apkures sezona turpinās vēl vairākus mēnešus pēc jaunā gada, tāpēc kā ar atbalstu tajā laikā? Vai tāds tik tiešām tiks vispār piešķirts?

Konkrētos gadījumos arī jānorāda, ka papildus jau esošajiem pabalstiem, kas tiks izmaksāti, ja pensijas kompensācijas vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu apmērs, vai to kopējais apmērs tiks izmaksāti papildus 30 eiro mēnesī. Summa ikmēneša maksājumos nepārsniedz 300 EUR. Tomēr tas nav vienīgais pabalstu papildinājums.

Turklāt, ja konkrētais pensijas, atlīdzības vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu apmērs vai to kopējais apmērs ir robežās no 301 līdz 509 eiro ikmēneša maksājumos, papildus tiks izmaksāti 20 eiro mēnesī. Tātad kopējais pabalsta rādītājs būs salīdzinoši lielāks nekā gaidīts, bet, ja aukstais laiks turpināsies dažus mēnešus pēc tam, vai ar diviem mēnešiem pietiks?

loading...