Kariņš atklāti paziņo, ka 6. Decembrī Ārkārtējā Situācija visticamāk nemaz nebeigsies, bet gan turpināsies!

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem atzina, ka Covid-19 izplatības pieaugums nenozīmē, ka valsts izsludināto ārkārtas stāvokli var apturēt, jo patreizējā situācija ir tiešām ļoti skumīga un priekšā vēl daudz darāmā. Līdz ar to, tas jau pasaka priekšā gana daudz.

Uz jautājumu, vai valdība plāno pagarināt ārkārtas situāciju, Kariņš uzsvēra, ka Covid-19 turpina izplatīties, par ko liecina daudzi epidemioloģiskie faktori, tostarp slimnīcas, kurās ir daudz jaunu Covid-19 pacientu, liekot medicīnas iestādēm reorganizēt savu darbu un nodot plānoto medicīnisko aprūpi.

Premjerministrs atzina: “Pašlaik slimnīcas joprojām ir pārpildītas, un pacientu skaits palielinās. Tas liek secināt, ka tuvākajā nākotnē nebūs apstākļu, lai izbeigtu ārkārtas situāciju.”

Līdz ar to, pēc pagaidām prognozēm un Kariņa teiktā, var diezgan droši teikt to, ka 6. Decembrī ārkārtējā situācija diez vai mainīsies, jo esošais pieaugums nemainās. Ir jānotiek brīnumam, lai pēkšni inficēto gadījumu skaits krasi samazinātos, līdz tādam līmenim, lai tas varētu likt domāt, ka Ārkārtējo situāciju tiešām varētu izbeigt, taču pagaidām par to ir pāragri domāt, jo tās visticamāk nemaz nebūs!

Arī šonedēļ gaidāma Valdības sēde, kurā Valdības tiksies ar epidemiologiem, kuri skaidros konkrēto situāciju un to, vai būs nepieciešams ieviest vēl kādus ierobežojumu. Kā arī to, kas tad īsti būs gaidāms tālāk.

Saskaņā ar ziņojumiem ārkārtas situācija ierobežoja Covid-19 izplatību valstī no 9. novembra līdz 6. decembrim, un tika ieviesti daži ierobežojoši pasākumi.

Avots

loading...