Viņķele atklāj gaidāmās pirmās Covid-19 vakcīnas un paziņo, kas būs pirmie, kas tiks potēti!

Lieki piebilst, ka jau pirmie līgumi ar Covid-10 speciālo vakcīnu ražotāju ar nosaukumu “AstraZeneca” iepriekš paredzēja, ka Latvijas teritoriju tās sasniegs jau 2020. gada Decembra beigās, tomēr pašlaik lielais ražotājs ir paziņojis, ka esošās vakcīnas diez vai izdosies piegādāt ātrāk par janvāri. Tā žurnālistiem paziņoja Veselības Ministre Ilze Viņķele (AP)

Tāpat Veselības Ministre atteicās jebkādā veidā minēt vai nosaukt precīzu datumu, kad konkrētas vakcīnas tiešām varētu nonākt Latvijas teritorijā. Viņa uz to vien norādīja, ka pašlaik esot gana daudz neskaidrību no paša ražotaja puses un viss nemaz nav tik vienkārši, kā gribētos domāt, jo šī tēma ir būtiska visā plašajā pasaulē, ne tikai Latvijā!

Svarīgākais jautājums par to, vai konkrētās vakcīnas tiešām Latvijā nonāks Janvārī, pēc Viņķele vārdiem, neesot atkarīgs ne no viņas pašais, ne no Valdības kopumā, jo visu izšķirs firma, kas šīs vakcīnas piegādā un tas nav vienkāršs pasākums, kā daudziem tagad varētu likties, jo situācija ir tāda, kāda tā ir.

 Viņķele paskaidroja, ka vienai personai ir paredzētas tieši divas vakcīnas devas, kas kopumā veido vienas vakcīnas kursu. Lai varētu vakcinēt 800 000 iedzīvotāju, kas tad ir vakcinējamo personu apjoms Latvijā, būs nepieciešamas kopumā 1 600 000 vakcīnas devas, kas ir salīdzinoši liels apjoms.

Pēc Veselības Ministres teiktā, jau priekšapmaksā par vakcīnām ir pārskaitīti 1,6 Miljoni eiro. Pašlaik kopumā jau ir septiņi ražotāji ar kuriem ir noslēgti Eiropas Savienības līgumi, un kopumā diviem no tiem, pēc Ilzes Viņķeles teiktā, izdosies vakcīnas saražot un piegādāt droši, kā tas paredzēts atbilstoši visiem noteikumiem.

Jau iepriekš tika paziņots par to, ka brīdī, kad būs pieejamas pirmās Covid-19 vakcīnas, Latvijā vakcinācija notiks pakāpeniski. Vispirms tiks vakcinēti medicīnas darbinieki, pēc tam sociālās aprūpes centru darbinieki un klietni. Tā LETA aģentūru informēja Veselības ministrijas galvenā pārstāve Anna Strapcāne.

Pie tam nākamie vakcīnu visticamāk saņems visi cilvēki, kuri būs vecumā no 65 gadiem un uz augšu. Tāpat vakcīnu uzreiz saņems cilvēki ar hroniskām slimībām un operatīvo dienestu darbinieki. Tāpat vakcīnu uzreiz visticamāk saņems izglītīas iestāžu darbinieki. Konkrētas cilvēku grupas jau ir paziņotas, ņemot vēra Eiropas Komisijas veiktās rekomendācijas kā jārīkojas esošajās situācijā.

Avots

loading...