Valsts Ieņēmumu Dienests šodien ir nācis klajā ar būtisku ziņojumu. Tas skar ikvienu

Valsts Ieņēmumu Dienests liek atgādināt, ka vairāku cilvēku kategorijās līdz 2020. gada pirmajam jūnijam ir obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarāciju par pērno jeb 2019. gadu, vēsta Valsts Ieņēmumu Dienests. Tas attiecas uz cilvēkiem, kuri ir saistīti ar difirencētā vai progresīvā nodokļa neapliekamā piemoērošanu, kur ir radusies konkrēta nodokļu starpbības, līdz ar to tā arī jāpiemaksā Latvijas valsts budžetā.

Un laiks ķerties klāt svarīgākajam. Dēļ ārkārtējās situācijas valstī VID nepieņem klientus klātienē. Šī iemesla dēļ deklerācijas ir nepieciešams iesniegt elektrnosikā formātā. Jāņem vēra, ka VID elektroniskās deklarēšanas sistēma ir salīdzinoši vienkārša un ērta. Tomēr daudziem vecāka gada gājuma cilēkiem tas varētu radīt problēmas.

Līdz 2020. gada 1. Jūnijam obligāti jāiesniedz tiem iedzīotājiem, kuri 2019. Gadā :
1 – Nopelnīja ienakumus ārvalstīs, ieskaitot jūrniekus, kas strāda uz starptautiskiem kuģiem, ja vien nodokļu maksātājs nav guvis ienākumus no algota darba, kas ir nodoklis, kas līdzīgas iedzīvotāju ienākuma nodoklim Eiropas Savienības valstīs.
2 – Nodarbojas ar saimniecisko darbību.
3 – Ir gūti neapliekami ienākumi, vai kopējie ienākumi 2019. gadā pārsniedz 10 000 Eiro. Piemēram pārdota mašīna vai īpašums.
4 – Nopelnītie ienākumi, kas apliekami ar 10% nodokli.

Kā ir jāsamaksā šī starpība, ja tāda ir?
Ja kādam tiešām izveidojusies nodokļu bilance, tad aizpildot 2019. gada ienākumu deklarācijas lapu, nodokļu papildināšanas periodu ar noteikumiem un nosacījumiem var arī pagarināt.  Sīkāka informācija ir apskatāma VID mājas lapā.

Lasi vēl : Šodien ir paziņota skumja sēru vēsts… Latvijā miris ļoti zināms cilvēks

Avots

loading...