Vīrietis parāda cik identiska prece maksā Vācijā un Latvija. Cenām ir neidomājami milzīga atšķirība!

Bieži vien Latvijas presē izskan dažādi gadījumi, kuros lasītāji piefiksējuši ievērojamu cenu atšķirību starp identiskām precēm Latvijas un Vācijas veikalos.

Cenas Latvijas tirgū ne vienmēr ir loģiski saprotamas un izskaidrojamas. Viens no skaļākajiem gadījumiem presē bija saistībā ar čipsu izmaksām Latvijā un kaimiņvalstīs. Izrādījās, ka čipsi, kas ir ražoti Latvijā, ir lētāk nopērkami mūsu kaimiņvalstīs nevis mūsu pašu veikalu tīklos.

Tāpat arī ik pa laikam tiek runāts un eksperimentos pierādīts, ka augsti attīstītajās valstīs nopērkamas kvalitatīvākas preces nekā to it kā ekvivalenti zemāk attīstītās valstīs. Tā, piemēram, eksperimentos pierādīts, ka Vācijā nopērkamais veļas pulveris ir koncentrētāks nekā Latvijā nopērkamais, tomēr Latvijā nopērkamais maksā vairāk.

Šajā gadījumā kāds “Twitter” lietotājs pierādījis acīmredzamu atšķirību zobu pastām – viņš nofotografējis cenas Vācijas veikalā un to pašu preci nofotografējis arī Latvijā.

Lasītājs arī norāda, ka minētā zobu pasta Vācijā tiek pārdota 100ml iepakojumā un maksā 3.25 eiro, turpretī Latvijā tā nopērkama par 6.69 eiro. Taču izrādās, ka tas nav pat pārsteidzošākais.

Pārsteidzošākā ir atklāsme, ka Latvijā par divreiz lielāku cenu nopērkams pat mazāks zobu pastas iepakojums nekā Vācijā – Latvijā pretēji Vācijas 100ml ir tikai 75ml iepakojums.

Ir daudzi šādi preču salīdzinājumi, kas pamatīgi skumdina Latvijas iedzīvotājus. Latvijā, salīdzinot ar Vāciju, ir krietni zemāks algu līmenis, tomēr preces pie mums maksā vēl dārgāk nekā Vācijā, kur cilvēki pelna daudz vairāk.

loading...