Zinātnieki nāk klajā ar ļoti nepatīkamu ziņu par Koronavīrusa pandēmiju

Daudzās valstīs Covid-19 pacientu mirst mazāk nekā tad, kad sākās pandēmija. Tomēr zinātniskie eksperti saka, ka, lai noteiktu patiesas pandēmijas sekas, parasti ir jāizpēta visi nāves gadījumi, un “dw.com” ir veikusi pētījumus.

Kad Covid-19 tiek uzskatīts par nāves cēloni? Atbilde uz šo jautājumu nav vienkārša, jo daudzas valstis / reģioni izmanto dažādas metodes, lai noteiktu Covid-19 pacientu nāves cēloni. Dažas valstis (piemēram, Spānija) veic Covid-19 autopsijas testu, kas nav izplatīts Vācijā, Apvienotajā Karalistē vai Turcijā.

Piemēram, Beļģija savā ikdienas statistikā uzskaita visus koronavīrusu izraisītos nāves gadījumus ārpus slimnīcām: tas nozīmē, ka dažiem valsts iedzīvotājiem ir aizdomas, ka mirst no koronavīrusiem, bet tie nav pozitīvi. Tajā pašā laikā Itālijā mirušo skaits tiek reģistrēts tikai slimnīcās. Spānija tikai nesen sāka reģistrēt koronavīrusu izraisītos nāves gadījumus, kas nav saistīti ar slimnīcām noteiktos apgabalos.

Kāpēc ir svarīgi apkopot visus nāves cēloņus? Daudzi zinātniskie eksperti uzskata, ka tā ir vienīgā objektīvā informācija, lai novērtētu pandēmijas faktisko ietekmi un spētu formulēt politikas virzienus, lai mazinātu tās ietekmi.

Visā pasaulē Covid-19 nāves gadījumu skaits ir milzīgs, taču daudzās pasaules valstīs tas joprojām nav galvenais nāves cēlonis. Cilvēki arvien biežāk nevēlas doties uz slimnīcām, baidoties no infekcijas, vai arī vienkārši nevēlas pārmērīgi apgrūtināt jau tā noslogoto veselības sistēmu.

Tomēr, ja nopietnu nāves cēloņu, piemēram, sirds slimību vai vēža, skaits palielinās pat par 5%, tie var skart simtiem tūkstošu cilvēku. dw.com atklāja, ka cilvēku skaits, kuri tieši vai netieši nomira no Covid-19, izraisīja veselības problēmas, pārsniedza oficiālus skaitļus.

Ja kopējais mirušo skaits kādā laika posmā ir pieaudzis, bet Covid-19 mirušo skaits nav palielinājies, kāpēc tad ir vairāk nāves gadījumu? Spānijas Epidemioloģijas un sabiedrības veselības centra galvenais izmeklētājs Apmaro Larauri sacīja: “Augstas mirstības cēlonis var būt neapstiprināta Covid-19 nāve.

Agrīna mirstība ietekmē cilvēkus ar īsu dzīves ilgumu un lielu skaitu iespējamo slimību. Ja kāds šajā kategorijā ir inficēts ar Covid-19, viņš ātrāk mirs. Kovida-19 nāve paātrinās. Pēc ekspertu domām, ar “agrīnu nāvi” vien nepietiek, lai izskaidrotu augsto mirstības līmeni.

Anglijā un Velsā mirušo skaits laika posmā no šā gada 20. marta līdz 24. aprīlim bija par 38 550 vairāk nekā vidējais skaits pēdējo desmit gadu laikā. Gandrīz 11 000 no viņiem tika reģistrēti kā Covid-19 miruši. Pēc ekspertu domām, cilvēku nevēlēšanās doties uz slimnīcu satrauc vairāk nekā neziņotā Covid-19 nāve:

“To sauc par“ drošības kaitējumu ”sabiedrībai un veselības aprūpes sistēmai. Tas nozīmē, ka cilvēki neizmanto veselības aprūpi citos veidos, lai novērstu viņu nāvi.”

Kā ir ar pandēmijas izraisīto ekonomisko krīzi? Pašlaik daudzas pasaules valstis cīnās ar epidēmiju un pieaugošā bezdarba ekonomiskajām sekām. Tāpēc sagaidāms, ka pandēmijas izraisītais spiediens palielinās alkohola un narkotiku lietošanu un palielinās pašnāvību skaitu.

dw.com arī atklāja, ka valstīs ar vispārējiem veselības aprūpes pakalpojumiem vēža slogs ir mazāks. Tāpēc valstīs, kur nav vai nav piekļuves slimnīcām, jo ​​trūkst vispārējas piekļuves veselības sistēmām, tās ātrāk mirst no ārstējamām slimībām.

Daudzās valstīs liela problēma ir arī universālas veselības apdrošināšanas trūkums. Uzticama informācija par Covid-19 nāves gadījumu skaitu var nebūt pieejama mēnešus vai pat gadus. Tomēr jau tagad ir skaidrs, ka ārkārtīgi lielais nāves gadījumu skaits pandēmijas gadījumā visā pasaulē būs daudz lielāks nekā šobrīd.

Avots

loading...