Viņķele negaidīti nākusi klajā ar nopietnu paziņojumu visai tautai

Latvijas un Pasaules Veselības organizācijas eksperti prognozē, ka Covid-19 otrais vilnis gaidāms šoruden, vienlaikus ar gripas sezonu, tā ticis ziņots Saeimas Ilgtspējības komitejas sēdē, sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP). Mēs būsim sagatavosi vasarai, bet šajā laikā mums jau laikus būs jāgatavojas rudenim un kārtīgi jāpielāgojas koronavīrusa Covid-19 pandēmijai uz nenoteiktu laiku, izteicās Veselības ministre Ilze Viņķele. Pēc

Pēc Ilze Viņķeles vārdiem, speciālistiem lielas bažas rada fakti, ka rudenī sāksies kārtējā gripas sezona, kas nozīmētu to, ka būtu stipri jāierobežo divu infekciozu slimību izplatība un tas var būt tik tiešām grūts un ļoti sarežģīts uzdevums. Dace Mūrmana, kas ir Veselības Ministrijas valsts sekretāre piebilda, ka šāda tipa apstākļos būtiski būtu stiprināt Slimību profilakses un kontroles centrea kapacitāti.

Tāpat būšot vajadzīga īpašas aplikācijas izstrāde, kas ļautu daudz brīvāk un efektīvāk atrast visas saslimušās personas. Tajā starpā būtu nepieciešams arī pilnveidot un uzlabot e-veselības sistēmu, lai pilnībā nodrošinātu attālinātu un efektīvu informācija apmaiņu. Tāpat tika norādīts, ka rudenī gaidāmās gripas situācijā varot sākties pandēmijas otrais vilnis, kas var būt daudz spēcīgāks par esošo, jo ar parasto gripu saslimst ļoti daudz cilvēku un tas ir ļoti liels riska momenmts.

Pašlaik tiekot veidoti dažādi plāni un stratēģijas, ar kurām varētu nodrošināt dažādus scenārijus. Valsts sekretāre jau izteikucies, ka ir ļoti būtiski nodrošināt sociālās drošības tīkla stratēģiju attiecībā uz visā tām personām, kurām ir zemi ienājumi.

Priekšā vēl esot ļoti daudz un svarīgi uzdevumi, jo situācija nav viegla un jau pašlaik tas rada pamatīgas galvassāpes, taču jau tagad ir nepieciešams domāt arī uz priekšu, par gaidāmo rudeni. Dumpis jau izteicās, ka šī gada ziema nebūšot viegla, jo tā būs pilna ar dažādiem pārsteigumiem, vēl jo vairāk – ir ļoti nopietni jāņem vērā draudi par esošās pandēmijas otro vilni, taču varam tikai cerēt, ka nekas tāds nenotiks!

Lasi vēl : Ilze Viņķele nāk klajā ar paskaidrojumu par savu nepatīkamo izgājienu karantīnas diskotēkā :

Avots

loading...