Ilze Viņķele pēkšņi ir nākusi klajā ar nopietnu vēstījumu visai tautai

Ilze Viņķele sniedza ļoti svarīgu paziņojumu par individuālajiem aizsardzības līdzekļiem un to pieejamību. Viņa uzskata, ka noteikti ir jānosaka veselības aprūpes pakalpojumu samazināšana dažu nedēļu laikā, jo ārstiem trūkst obligāto aizsardzības līdzekļu! To šodien žurnālistiem pēc galvenās koalīcijas sēdes sacīja Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele  (AP)

Veselības Ministrei ir izdevies norādīt, ka pašreizējais inventārs nav tik lielā daudzumā un drīz var beigties. Līdzīgas situācijas ir arī citiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, kurus izmanto ārsti. Viņa sacīja, ka smagi strādās, lai pilnībā varētu atrastu risinājumu un problēmas tiktu novērstas. Viņa sacīja: “Mēs šobrīd atrodamies ļoti nopietnā situācijā, kas ir īpaši saistīta ar personāla aizsardzības līdzekļu piegādi medicīnas iestādēs. uzkrājumi ir ļoti mazi.”

Īpaši tas attiecas uz respiratoriem. Saskaņā ar pašreizējiem datiem ārstniecības iestāžu respiratori nodrošina tikai pusdienas rezervi, kas ir ļoti kristiska situācija. Vienreizējie halāti un darba apģērbs arī ir palicis neilgam laikam. Šīs drēbes ir ļoti maz. Veselības ministre sacīja, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesti (NPM) var drīzumā pārtraukt savu darbu, ja netiks iegūti vajadzīgie drošības līdzekļi un apģērbi mediķiem.

Vajadzigas arī speciālās  ķirurģiskās maskas, ne visi medicīnas darbinieki tās izmanto. Konkrētās maskas tiek izmantotas veicot operācijas – operāciju zālēs.  Tās ir palikušas tikai divām nedēļām. Valdība iepriekš ir nolēmusi, ka Aizsardzības militāro iepirkumu centrs (VAMOIC) arī turpmāk nodrošinās centralizētu iepirkumu, lai piegādātu aizsarglīdzekļus un dezinfekcijas līdzekļus, kas nepieciešami koronavīrusa Covid-19 izplatības kontrolei. Atliek turēt īkšķus, ka visas vajadzīgās lietas tiks saņemtas laikā.

Lasi vēl : Vienkārši prātam neaptverams atradums pie Lielveikala – Policija rīkojusies nekavejoties – LASI ZEMĀK : 

Lasi vēl : Aculieciniece pastāsta par redzētajām drausmu ainām, kas tika darīts ar nabaga grūtnieci Vidzemes slimnīcā – LASI ZEMĀK : 

Avots

loading...