Anglijā dzīvojošajiem Latviešiem ir radušās pamatīgas problēmas! Tas skars arī Tevi!

Apvienotajā Karalistē dzīvojošie tautieši (ne tikai viņi), kuru pasēm ir beidzies derīguma termiņš, ir spiesti tērēt simtiem eiro, lai iegūtu ID kartes jaunajiem pilsoņiem. Elēnas pases derīguma termiņš beidzas pēc mēneša, jo viņa stājas rindā tikai tad, kad viņas pases derīguma termiņš beidzas septembra beigās, tāpēc Londonas vēstniecībā viņa nevar reģistrēties pases aizstāšanai. Pēc tam jāpagaida vēl dažas nedēļas, lai saņemtu pasi.

Tas nozīmē, ka labākajā gadījumā Elīna pasi saņems tikai oktobra vidū. Lai bez pases nebūtu jādzīvo ilgāk par mēnesi ārzemēs, viņa steigšus lidoja uz Latviju un reģistrējās dzimtajā pilsētā. Un Latvijā jums jāgaida rindā, lai saņemtu savu pasi! Tomēr viņa sarunājās ar Pilsoņu un imigrācijas lietu pārvaldes (PMLP) filiāli provinces pilsētā netālu no Rīgas un sacīja, ka iegūs pasi un personas apliecību ārpus līnijas. Bet viņiem par to jāmaksā augstāks tarifs – 70 eiro, nevis 35 eiro, jo dokumentu izgatavošanas laiks nav desmit, bet divas dienas.

Elīnai nav laika nomirt Latvijā, jo viņa gaida studijas Lielbritānijā. Jaunā sieviete šai “papildus” iztērēja simtiem eiro, jo papildus dokumentu sastādīšanas izmaksām viņai bija jāmaksā arī par aviobiļetes turp un atpakaļ.

Elīna Jauns.lv sūkstas: „Šī problēma, domāju, skar ļoti daudzus Latvijas pilsoņus Lielbritānijā. Man tuvojas beigām pases termiņš. Lai saņemtu jaunu, jāpiesakās vēstniecības mājaslapā. Kad aizpilda anketu, jānorāda laiks, kad ieradīšos vēstniecībā. Tad viss pēkšņi nobruka – nav vairs nekādu laiku, viss aizņemts. Izbraukuma stacijas pandēmijas laikā nav. Atrisināt šo problēmu nekādi neizdodas”.

Jauns.lv Ārlietu ministrijai vaicāja, vai viņš vai viņa nevar iegūt pasi / personu apliecinošu dokumentu, kā rīkoties ar personas izsniegšanu ārzemēs, vai Ārlietu ministrijai ir telefons vai e-pasts, lai persona varētu griezties, kad rodas šāda problēma?

Jauns.lv, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas komunikāciju grupa paskaidroja: “Kopš 1. jūnija vēstniecība ir atsākusi uzņemt ierobežotu apmeklētāju skaitu klātienē. Uzņemšanas organizēšanā tika ņemtas vērā pašreizējās veselības un drošības prasības. Tiek veikti optimizācijas pasākumi, taču vēstniecība joprojām var droši sniegt pakalpojumus ierobežotam tūristu skaitam, vidēji nedēļā ap 180 klientu.

Avots

loading...