Lukašenko pēkšņi nāk klajā ar baisu brīdinājumu Baltijas valstīm un Polijai : “Noliksim Jūs pie vietas”

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko piektdien paziņoja, ka uzliek Lietuvai un Polijai atbildes sankcijas plānu, kā iebilst pret vēlēšanu krāpšanu un vardarbību pret miermīlīgiem protestētājiem, ko veikuši valsts autoritārie līderi.

Viņš skaidri norādīja, ka Baltkrievija atteiksies izmantot Klaipēdas ostu eksportam, jo ​​osta galvenokārt eksportē potašu un naftas produktus.

“Tūlīt mēs viņiem parādīsim, ko nozīmē sankcijas. Ja viņi [lietuvieši un poļi] pat lidinājās mums pāri uz Ķīnu un Krieviju, tagad viņiem nāksies lidot pār Baltijas jūru vai arī Melno jūru, lai tirgotos ar Krieviju un tā tālāk. Par sankciju produktiem [par produktiem, kuriem Krievija noteikusi embargo] lai pat nesapņo. Mēs viņiem parādīsim sankcijas,” viņa teikto citējusi Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

“Esmu jau devis valdībai rīkojumu izteikt priekšlikumus par visu preču plūsmu pārorientēšanu no Lietuvas ostām uz citurieni. Tad nu paskatīsimies, kā viņi dzīvos. Mūsu preču plūsmas veido 30% no Lietuvas budžeta. Ko vēl vajag? Pārrijušies, tādēļ noliksim viņus pie vietas,” paziņojis Lukašenko.

Kā ziņots, vairāku ES dalībvalstu ārlietu ministri, tostarp Baltijas valstu pārstāvji, mudināja noteikt stingrākas sankcijas pret pašreizējā Baltkrievijas prezidenta diktatūru.

Avots 

loading...