Atkarībām ir arī pozitīvā puse

Atkaribu-pozitivas-puses-1

Tu smēķē kā čuk-čuk bānītis

Tavi zobi paliek dzelteni, tava āda sausāka; tu to nejūti, bet tavas drēbes ož pēc cigarešu dūmiem. Turklāt tu iztērē kaudzi naudas. Cik es pats zinu, tad gandrīz visi cilvēki, kas ir atkarīgi no nikotīna, vēlas atmest smēķēšanu. Taču, iespējams, ka nikotīns pats par sevi izdara arī kaut ko labu. Kādā aklajā pētījumā piedalījās padzīvojuši un nesmēķējoši cilvēki ar nelieliem domāšanas traucējumiem. Viņiem sešu mēnešu garumā uz ādas lipināja nikotīna plāksterus un beigās atklājās, ka viņu uzmanības noturēšana un psihomotorā aktivitāte ir uzlabojusies. Viņiem par 46% uzlabojās ilgtermiņa atmiņa. Kontroles grupā, kurā cilvēki saņēma placebo, viss noritēja par 26% sliktāk. Taču ņem vērā, ka šeit runa bija par nikotīna plāksteriem, kuros nav miljardiem toksisku vielu kā cigaretēs.

Atkaribu-pozitivas-puses-2

Tu guli līdz pusdienlaikam

grūti būs atrast kādu, kuram nepatīk gulēt. Tā taču ir viena no lielākajām dzīves baudām. Mūsdienu dzīves ritumā ļoti bieži gadās neizgulēties un tas var atstāt lielu negatīvu ietekmi uz cilvēku, jo miegs tā ir gluži kā atkarība, bet nesaņemot jaunu devu, cilvēkam var aizbraukt jumts. Zinātnieki tā īsti nezina, kāpēc mums miegs vispār ir nepieciešams, bet viņi zina, ka tā trūkumam ir traģiskas sekas. Ilgstošs miegs, kas ir mazāks par sešām stundām diennaktī, palielina nogurumu, stresu un rada depresiju. Savukārt kārtīga izgulēšanās uzlabo atmiņu un organisma pretošanās spējas. Pat humora izjūtu tas uzlabo. Tādēļ nepārdzīvo, ja gadās aizgulēties ilgāk.

Atkaribu-pozitivas-puses-3

Tu esi litrabola veterāns

Aliņš katru vakaru – daudziem tā ir ikdiena. Sievas un draudzenes par to nav priecīgas, bet tev garšo. Dažkārt tu pat nevēlies to aliņu, bet ieradums dara savu. Kāds masīvs 1967. gada pētījums, kur piedalījās 6000 dalībnieku, uzrādīja, ka tiem, kuri nedēļas laikā izdzēra 1 līdz 30 glāzītes alkohola, uzlabojās kognitīvās jeb domāšanas fukcijas – salīdzinājumā ar nedzērājiem. Domājams, ka tas notiek tādēļ, ka alkohols palielina asiņu pieplūdi smadzenēm. Kāds Ouklendas Universitātes pētījums uzrādīja, ka alkohols uzlabo atmiņu laboratorijas žurkām. Turklāt statistiski dzert mīloši cilvēki dzīvo ilgāk par nedzērājiem. Bet, protams, viss jādara ar mēru.

Atkaribu-pozitivas-puses-4

Tu aiztiec sevi katru mīļu brīdi

Losjons, salvetes un mīļākā mājas lapa – daudzu jauniešu un vīriešu ikdiena. Un tur nav nekas nosodāms. Ar pašapmierināšanos nodarbojas visi. 2003. gada austrāliešu pētījums ir pierādījis, ka jo vairāk vīrietis ejakulē vecumā no 20 līdz 50 gadiem, jo mazāks ir viņa risks saslimt ar prostatas vēzi. Vēl specifiskāk – vīrieši, kas savā trešajā desmitgadē To dara vismaz piecas reizes nedēļā, samazina prostatas vēža risku par vienu trešdaļu.

Atkaribu-pozitivas-puses-5

Tu nevari nolikt savu spēļu konsoli malā

Videospēles ir tikušas saistītas ar visām pasaules bēdām – sākot ar bērnu agresiju un beidzot ar agru nevainības zaudēšanu. Taču saskaņā ar vairāku universitāšu pētījumiem videospēles var pārvērst tavas smadzenes par daudz efektīvāku domāšanas mašīnu. Asa sižeta spēles spēj uzlabot lēmumu pieņemšanas ātrumu par 25 %, turklāt šie cilvēki spēj koncentrēties vienlaikus uz vairāk objektiem nekā nespēlētāji. Savukārt sievietes geimeres spēj labāk manipulēt ar telpiskiem priekšmetiem nekā viņu nespēlējošās kolēģes.

Atkaribu-pozitivas-puses-6

Tu nespēj piecelties bez kafijas krūzītes

Ja tu nespēj izturēt bez kafijas ne dienu, tad tu esi kofemāns. Iespējams, ka tas nav tas sliktākais, kas ar tevi varēja notikt. Harvarda Universitātes pētījums pavisam skaidri parāda, ka kafijas dzērāji retāk sastopas ar insultu, vēžiem, vecuma plānprātību, Parkinsona slimību un 2. tipa cukura diabētu. Domājams, ka tas viss ir pateicoties kafijā atrodamajiem antioksidantiem, kas visai bieži pasargā organismu no nevēlamiem starpgadījumiem.

Atkaribu-pozitivas-puses-7

Tu skaties ziņas ar omi katru vakaru

Ziņu skatīšanās ir kļuvis par daudzu ģimeņu neatņemamu ik vakara sastāvdaļu. Atceros, ka agrāk tā vispār bija svēta lieta, kuru garām palaist nedrīkstēja. Tomēr izrādās, ka ziņu skatīšanās cilvēku nevis informē, bet gan padara stulbāku. Vismaz tādus secinājumus izdarīja, kad aptaujāja amerikāņus. Tie, kuri ziņas neskatījās, parasti bija vairāk informēti nekā tie, kuri skatījās tās katru dienu. Lieta tāda, ka ziņās ļoti bieži sabāž informāciju, kas tev nemaz neinteresē. Tādēļ met Tv pie malas un seko līdzi tam, kas tevi interesē visvairāk.

loading...