Baltkrievijā šodien noticis baiss notikums. Atrasts miris ļoti svarīgs cilvēks…

Šodien paziņots, ka Baltkrievijā ticis atrasts miris Grodņas apgabala muzeja direktors Konstantīns Šišmakovs, kurš bija iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs 9. Augustā notikušajās prezidenta vēlēšanās pilnībā atteicās parakstīt protokolu ar viltotiem balsu skaitīšanas rezultātiem, kuri ir par labu līdzšinējiem valsts prezidentam Aleksandram Lukašenko.

Tikmēr Baltkrievijā katru dienu oficiāli pieaug iesniegto sūdzību skaits par vardarbību. Tajos tiek ziņots par to, ka tiesībsargājošās iestādes pārstāvji pieļauj vēlēšanu rezultātu viltošanu un protestu laikā aiztur nevainīgus cilvēkus.

Jāņem vērā, ka Bagrationa vārdā nosauktās militārās vēstures muzeja direktors pazuda pilnīgi bez pēdām sestdienas vakarā, bet viņa pakārto līķi atrada brīvprātīgi meklēšanas un glābšanas vienības dalībnieki, kuri iesaistījās meklēšanā.

Pašlaik tiesībsargājošās iestādes jau esot paziņojušas, ka neesot nekādu pazīmju, kuras liecinātu par nozieguma izdarīšanu un ka Šišmakovs visticamāk esot izdarījis pašnāvību.

Viņa mirstīgās atliekas tika atrastas mežā aptuveni 40 minūšu braucienā no Vavkaviskas, kur tad atradusies Šišmakova darbavieta.

“Tut.by” pēkšņi ziņojuši, ka sestdienas vakarā viņš sazinājies ar savu dzīvesbiedri un sacījis, ka dodas mājās. Tomēr pēc šīs telefonasarunas sakari ar viņu pilnībā pārtrūkuši.

Konkrētais žurnālistikas izdevums pieļauj, ka Šišmakovs varētu būt izdarijis pašnāvību milzīgo draudu dēļ, ko viņs sanēmis pēc atteikšanās parakstīt protokolu ar viltotiem balstu skaitīšanas rezultātiem.

Pagaidām notiks izmeklēšanas vai tiesām viņš ir pakāries pats, vai tomēr aiz tā visa slēpjas vel kas. Tomēr kopējā situācija liekas pārāk dīvaina, lai būtu patiesa paziņo izdevums.

Tajā pašā laikā katru dienu parādās aizvien vairāk faktu, ka aizturētie cilvēki milicijas izolatoros pilnība tikuši pakļauti smagai vardarbībai, kas salīdzināma ar spīdzināšanu. Telegram kanāls NEXTA Live ziņo, ka tikušas izvarotas vairākas sievietes.

Avots 

loading...