Sinoptiķi beidzot oficiāli paziņo, kad gaidāms pirmais kārtīgais un noturīgais sniegs!

Jau 18. un 19. Oktobrī pieredzējām to, ka Smiletenes novadā uz brīdi tik tiešām iestājās kārtīga ziema, jo sniegs šeit sasniga tik tiešām ļoti biezā kārtā. Lai gan cilvēki iepriekš neticēja, ka tiešām sniegs uzsnigs, jo iepriekšējās dienas bija siltas – Tas tomēr notika un cilvēki bija vairāk nekā vienkārši pārsteigti, jo kuram gan nepatīk, kad uzsnieg kārtīgs un balts sniegs? Lūk arī Toma Briča ieraksts par šo notikumu, kas notika Smiltenes novada Silvā :

Šīs sezonas pirmie sniega vīri.
Smiltenes novada Silvā.
Foto: Sabīne Reingolde

Posted by Toms Bricis LTV Laika ziņas on Pirmdiena, 2020. gada 19. Oktobris

1. Valmiera. Pirmdienas, 19. oktobra rīts.
Foto: Roberts Asarītis

2. Smiltene

Posted by Toms Bricis LTV Laika ziņas on Svētdiena, 2020. gada 18. Oktobris

Tomēr tagad pats svarīgākais un aktuālākais jautājums ir par to, kad sāksies patstāvīgais sniegs un vai tas tiešām būs noturīgs kā ticis solīts? Daudzi gan joprojām domā un tic, ka šī ziema būs tieši tāda pati, kāda bija pagājušā. Vienvārd sakot – nekāda un silta, bez kārtīga sniega. Protams, daudzi jau par to agrāk brīdināja, tomēr jaunākās prognozes liecina par kaut ko citu un šīs ziņas patiks ikvienam, kuriem patīk sniegs un tā patstāvīgums.

Daži meteorlogi jau paspējuši izteikties, ka ziema būs un pie tam kārtīga, tomēr citi izteikušies, ka ziema varētu būt līdzīga tādai, kāda tā bija pagājušogad. Tad rodas tikai viens jautājums, kāda tad īsti tā būs un cik daudz snigšanu īsti varam sagaidīt?

Lai arī daudzi joprojām ir skeptiski, tiekot solīts, ka noturīgs sniegs varētu sākties Novembra mēneša otrajā pusē. Lai gan tālāki dati var nebūt tik ļoti precīzi, tomēr bieži vien šie dati sakrīt. Līdz ar to kārtīgu snigšanu un patstāvīgu sniegu varam sagaidīt Novembra otrajā pusē līdz pat Decembra sākumam. 

Lai arī tiek solīts, ka vidējā gaisa temperatūra būs augstāka par vidējo, tomēr patstāvīgais sals Novembra beigās un Decembrī būs jūtams pamatīgi.

Pašlaik gaisa temperatūra saglabāsies nemainīga un aukstāks paliks tikai vakara pusēs un naktīs, taču tuvakajās dienās gaisa temperatūra būs aptuveni +12 līdz +15 grādiem, kas ir ļoti apmierinoši priekš esošā laika perioda.

Autovadītājiem liels ieteikums jau laikus sagatavoties ziemai un nomainīt ziemas riepas, lai tas vēlāk nesagādātu galvas sāpes un citas problēmas, kā arī, protams, brauciet uzmanīgi.

loading...