Lukašenko video tiešraidē draud visiem: “Ja kaut viens iepīkstēsies – Tiksim galā nežēlīgi”

17.augustā Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ieradās Minskas Traktoru rūpnīcā, kur veica uzrunu streikojošajiem darbiniekiem. Viņš pameta tribīni pūlim saucot “atkāpies!”.

Minskas traktoru rūpnīca ir viena no lielākajām valstij piederošajām nozarēm. Lukašenko savā runā sacīja, ka ir gatavs nodot varu pēc referenduma, lai nomierinātu protestus un streikus. Tas ir lielākais izaicinājums viņa 26 gadus ilgajā pilnvaru laikā.

Krievija ir paziņojusi Lukašenko, ka ārēju draudu gadījumā, tā Baltkrievijai ir gatava sniegt militāru palīdzību. Lukašenko draud ES sankcijas pēc tam, kad Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām izvērtās protesti un to asiņainās apspiešanas. Viņš noliedz zaudējumu un atsaucas uz oficiālajiem rezultātiem, kas liecina, ka viņš savācis vairāk nekā 80% balsu.

 Lukašenko kungs darbiniekiem sacīja, ka saskaņā ar opozīcijas vēlmēm valsts neturpinās jaunas prezidenta vēlēšanas, kamēr viņu nenogalinās. Viņš ierosināja grozīt konstitūciju, kas ir acīmredzama piekāpšanās, taču diez vai protestētāji būs apmierināti.
Lukašenko sacīja: “Ja kāds nevēlas strādāt un vēlas atmest, tad neviens jums neatteiksies, neviens jūs neatliks. Sākot ar rītdienu vai šodien, durvis ir atvērtas. Piedodiet, ka esmu nepopulārs, bet dažreiz godīgs. Paldies.” Jūs, visi mani, kāds man teicāt, ka varat skaļi pateikt: “Ej. “

“Mēs veiksim izmaiņas referendumā un nodošu savas konstitucionālās pilnvaras. Bet ne šāda spiediena rezultātā vai tā, kas notiek ielās,” viņš paziņoja.

Lukašenko sacīja: “Jā, es neesmu svētais. Jūs zināt manu skarbo pusi. Es neesmu mūžīgs. Bet, ja jūs pazudināsiet pirmo prezidentu, jūs pazudināsiet, tāpat kā kaimiņu valstīs, visus pārējos.”

Pēc runas Lukašenko atkāpās no tribīnes un pavadīja sargus pie strādniekiem, kurus nofilmēja liecinieki. Valsts vadītājs vērsās pie streikojošajiem darbiniekiem un sacīja: “Neuztraucieties, es jūs nepārspēšu. Tas nav manās interesēs. Ja kāds šeit provocē, mēs būsim nežēlīgi, tāpēc jūs esat vīrietis. Jūs esat cilvēku grupa, bet Es pats. ”

loading...