Beidzot par to vairs netiek klusēts un paziņo atklāti – Ierobežojumi saglabāsies līdz pat gada beigām

Nav drošības sajūtas attiecībā uz koronavīrusa covid-19 sastopamību. Faktiski daudzus ieviestos ierobežojumus var saglabāt līdz 2020. gada beigām. To slavenajā LNT raidījumā “Tiešārunā” atzina ne tikai Veselības ministrijas galvenais eksperts Uga Dumpis, bet arī  Jurijs Perevoščikovs, kurš ir  Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) galvenais epidemiologs. Infekcijas slimību pētnieki diezgan pieklājīgi vērtē pašreizējo situāciju, jo pašreizējie rādītāji ir salīdzinoši labi, taču ir grūti izlemt, kā situācija attīstīsies tālāk.Šī ir visnopietnākā un vissvarīgākā lieta priekš visiem.

Viņš to ļoti skaidri pateica: “Mēs skatījāmies uz citām valstīm un uztraucamies, ka tas pats notiks arī Latvijā. Pagaidām es domāju, ka mums patiešām ir izdevies labs veids kā visu ierobežot. Tas ir iemācījies, kā mums visiem kopā labāk sadzīvot.  “

 Visi jautā, cik daudz ierobežojumu saglabāsies līdz gada beigām un vai vispār būs ierobežojumi? Fakti ir pierādījuši, ka epidemiologi to ļoti skaidri parāda. Dumpis lika saprast, ka neatkarīgi no tā, cik daudz viņi vēlas, daudzi ierobežojumi patiešām var turpināties līdz 2020. gada beigām, taču tā ir realitāte. Protams, vissvarīgākās izmaiņas ir patreizējie apstākļi, jo šī ir vissvarīgākā lieta pašreizējā pandēmijas periodā.

Viņš piebilda, ka vasarā būs iespēja satikt visus draugs. Pašlaik mēs varam tikai domāt par to, bet vissvarīgākais ir tas, kā paies šis mēnesis, tomēr zināms, ka jau pēc 9. Jūnija gaidāmi uzlabojumi.

Līdz gada beigām noteikti var saglabāties distancēšanās, it īpaši tas būs aktuāli līdz rudeni, tomēr par to vēl ir gūrti spriest, taču būs ierobežojumi, kas visticamāk saglabāsies līdz šī gada beigām.

loading...