Beidzot tapis zināms, kas īstenībā notiks ar Latviešiem Anglijā pēc lielā “BREXIT”

Kā vēsta divu darba platformu profesionāļu informācija, 84% no Anglijā atrodošajiem latviešiem neplāno Apvienoto Karalisti pamest arī pēc Brexit. Ar šādu informāciju klajā nākušas platformas “Your Move” un “CVMarket.lv” pēc pagājušajā mēnesī veiktajām aptaujām.

Tikai 11% no visiem aptaujātajiem atzinuši, ka pēc tam, kad Lielbritānija vairs nebūs Eiropas Savienības sastāvā, plāno atgriezties Latvijā, atlikušie 3% no visiem respondentiem, atzinuši, ka savu turpmāko dzīvi pavadīs kādā citā Eiropas Savienības (ES) valstī.

Lai latvieši vēlētos atgriezties dzimtenē, ir vajadzīgas labi apmaksātas darba iespējas, ko arī norāda ‘’Your Move’’ dibinātājs un līderis Jānis Kreilis.  Vēl arī tiek norādīts, ka cilvēkiem ir vajadzīgs valsts atbalsts un labāka situācija saistībā ar sociālajiem pakalpojumiem, sākot ar mazām lietām, kā padomu došanu, beidzot ar izglītības nodrošināšanu mazākajiem.

Valsts iedzīvotāji gan abās aptaujās atzinuši, ka domā, ka Brexit apturēs latviešu izbraukšanu uz Lielbritāniju.

Gandrīz puse jeb 40% valsts iedzīvotāju, domā, ka Brexit apturēs latviešu izbraukšanu uz Apvieno Karalisti, taču tas tikai nozīmē, ka latvieši izbrauks uz citām valstīm ES robežās.  Gandrīz 25% aptaujāto gan pieļauj, ka Lielbritānijas izstāšanās no ES neapturēs latviešus no došanās tieši uz turieni.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...