“Brīvdienās būs gaidāms vēl nebijis laiks!” Sinoptiķi paziņo, kas mūs sagaida nedēļas nogalē!

Vasara, diemžēl jau ir beigusies un iestājies rudens, tomēr vai laika apstākļi septembrī vēl būs gana pateicīgi siltumam? Par to vēl ir pāragri spriest, tomēr pēc jaunākajām prognozēm var spriest tikai to, ka siltums lēnām “aiziet” nebūtībā un atkal ir pienācis laiks tieši aukstajam laika periodam, kuru varēsi izbaudīt katrs uz sava paša ādas aizvien biežāk.

Jau tieši gaidāmajās brīvdienās un kopējā nedēļas nogales izskaņā būs gaidāmi nepatīkami laikapstākļi, kuri tad pamatīgi ietekmēs visu kopējo situāciju. Sagaidāma ir ari ļoti spēcīgas pērkona negaisa, kopā ar pastiprinātām vēja brāzmām, kuras, kā izteikušies sinoptiķi, var radīt pat sava veida postījumu, kuri tiekot izteikti kā nelieli un pašlaik varam par to arī cerēt.

Pastiprinātās vēja brāzmas sāksies jau naktī uz piektdienu, kur ziemeļrietumu, rietumu vēja brāzmas varēs pārsniegt pat 20 metrus sekundē ātrumu, kas tad arī var radīt neliela tipa postījumu. Jāņm vēra, ka gaidāmi koku zaru bojājumi un to nolaušana, kā arī pastāv iespēja, ka tieši Vidzemes daļā vēja ātrums pat var nogāzt veselus kokus, tāpēc jābūt īpaši piesardzīgiem koku tuvumā.

Jāņem vērā, ka piektdiena lielākoties gaidāma lietana, kopā ar pērkona negaisiem un atsevišķās vietās būs sagaidāms pērkoana negaiss kopā ar krusu un spēcīgajām vēja brāzmām, līdz ar to kopējais laiks rītdien gaidāms kā salīdzinoši nepatīkams un ja Tev būs jādodās svarīgās darišanās, pavisam noteikti ieteicams paņemt līdzi lietusargu, pretējā gadījumā Tu pamatīgi izmirksi.

Līdzīgs laiks sagaidāms arī sestdien, tomēr labāka prognoze šobrīd tiek atvēlēta tieši svētdien, kur gaisa temperatūra būs līdzvertīga esošajiem 15 grādiem un nedaudz zem, tomēr lietusgāzes vairs nebūs tik aktīvas un sagaidāms vien tas, ka vieglus lietus nolīs tikai atsevišķās un lokālās vietās un tas tāpat kopumā būs īslaicīgi.

Labākas ziņas gan būs tieši par nākamo nedēļu, kur sākot ar otrdienu gaisa temperatūra sāks celties uz augšu un noturēsies līdz pat nedēļais beigām. Sagaidāms, ka aptuvenā dienas temperatūra varēs pat nedaudz pārsniegt +20 grādu atzīmi, līdz ar to sagaidāmas siltas un patīkamas rudens dienas.

loading...