“Mainīsies pilnīgi viss!” Sinoptiķi paziņo par gaidāmo laiku Septembrī, patīkami nebūs!

Kurš gan to būtu domājis, ka vasara paskries tik ātri un tā īsti nemaz neuzņēma apgriezienus, neskaitot jūniju un jūliju, kad karstuma viļņi sekoja viens pēc otra un bija tik karsti, ka cilvēki to vairs nevarēja izturēt, bet augusts ticis paziņots par vienu no lietainākajiem pēdējo gadu laikā, līdz ar to šī gada vasara ir paspējusi uzstadīt jau vairākus rekordus, tomēr pats svarīgākais, kas mūs sagaida septembrī.

Esošā prognoze ir pavisam līdzīga tam, kā tas bija augustā. Gaidāmas regulāras lietavas, gandrīz katru dienu, vienīgais izņēmums varētu būt otrā septembra nedēļa, kad gaisa temperatūra būs nedaudz augstāka par esošo un biežāk paspīdēs arī saulīte, tomēr vai tas glābs no kopējā laika prognozes situācijas?

Tāpat ticis paziņots par nedēļas beigās gaidāmo ļoti spēcīgu vētru Baltijas jūrā, ko diezgan labi varēs izjust arī Latvijas piekrastēs. Vēl gan nav precīzi ziņots, cik ļoti to varēs izjust, tomēr prognozes liecina, ka vētra būšot pamatīga un piekrasties iedzīvotājiem noteikti ar to visu ir jārēķinās.

Latvijas centrālajā daļā pirmās septembra dienas būs pārsvarā apmākušās, tomēr būs vietas, kur bez lietus neiztikt, īpaši vairāk tas gaidāms Latgales pusē, kur lietavas var būt gaidāmas arī pirmajā septembrī, kas būs īpaši svarīga diena skolniekiem un pārējiem, kuri dosies uz savām mācību iestādēm, kuras beidzot iespējams apmeklēt arī klātienē.

Nepatīkamāka prognoze ir tieši par nedēļas beigām, kur lietavas pieņemsies spēkā teju visā Latvijas teritorijā un tas ir noteikti jāņem vērā visiem bērniem un bērnu vecākiem, kuri nevēlas, lai viņu atvase dodoties uz skolu pamatīgi izmirktu, tieši tāpēc līdzi jādod lietussargs, vai pašiem personīgi atvase jāaizved uz skolu.

Kopumā septembris ir gaidāms salīdzinoši vēss un lietains, līdzīgi kā tas bija augustā, tomēr septembrī kopumā nav gaidāmas īpaši daudz saulainas un siltas dienas, kas septembri pārvērtīs par klasisku Latvijas rudens mēnesi, kurā būs patstāvīgas lietusgāzes ar nepatīkamu un brīžiem brāzmainu vēju, kas liks atgādināt par īstā rudens iestāšanos.

loading...