“Būs trakāk nekā pirmās pandēmijas vilnī” – Atklāti vēl 251 Covid-19 gadījumi un slimnīcās var sākt trūkt vietu

Jāņem vērā tas, ka Latvijā aizvadītajā diennaktī kopumā atklāti 251 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, tā pašlaik liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) atklātā un paziņotā informācija. Pie tam pēdējo 24 stundu laikā tikuši veikti 6015 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 251 Jauni inficēšanās gadījumi. 

Tāpat ticis paziņots, ka 28. Oktobrī kļuvis zināms tas, ka Covid-19 plašais uzsliesojums noticis Saulkrastu slimnīcā, kā arī Sociālās aprūpes mājā, pie tam uzliesmojums noticis arī Rēzeknes pansionātā. Pēdējā diennaktī Covid-19 visu pozitīvo gadījumu īpatsvars testētajiem ir sasniedzis 4,2 procentus. Kopumā Latvija pašlaik ir saslimušas 5144 personas, taču 1382 ir izveseļojušās.

Tieši tāpat jauni Covid-19 gadījumi stacionāros – Kopumā 36! Jāpiemin arī tas, ka stacionāros kopumā ārstējas 182 cilvēki, no kuriem 7 ir ļoti smaga slimības gaita. Kopumā no stacionāriem izrakstīti 365 pacienti, tā informējusi Nacionālās Veselības dienests.

Covid-19 uzsliesmojuma laikā pavasarī Latvijas teritorijā bija izsudināta ārkārtējā situācija, lai varētu ierobežot Covid-19. Situācija vasarā kopumā bija stabila, tomēr kopš septembra beigām saslimstība turpināja krasi pieaug. Pieauga arī rindas uz Covid-19 testiem.

Vīruss turpina plaši cirkulēt apkārt un pagaidām pret to nav nedz zāļu, nedz arī kādu vakcīnu. Joprojām spēkā ir ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai. Tāpat 23. Oktobrī Valdība daudz stingrāk nolēma ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu pieņēma pavisam citā līmenī un maska ir jālieto teju visās iekštelpās.

Avots

loading...