Latviju pāršalkusi ļoti skumja vēsts – Mirusi tautā ļoti mīlēta un cienīta persona

Mūžībā aizgājusi bijusī Latvijas televīzijas kultūras reportiere, ilggadēja literāro raidījumu veidotāja un režisore Karīna Geikina, kas bija slavena visā Latvijas plašajā teritorijā un tas itin nemaz nav nekāds brīnums! Šīs skumjā ziņas sociālajā tīklā Facebook paziņoja Oto Ozols. “Es saucu Karīnu par savu audzinātāju, draugu un kolēģi ar īpašu sirds inteliģenci.

Karīna ir ilggadēja Latvijas Televīzijas literatūras un mākslas projekta redaktore. Viens no viņas literatūrai veltītajiem projektiem ir, piemēram, LTV regulārā programma “Ex Libris” astoņdesmito gadu beigās. Protams, ar Karīnas līdzdalību, domu un pašaizliedzīgu darbu ir daudz citu kultūras projektu.

Jāatceras, ka pagājušā gadsimta 70. un 80. gados mūsu brīvais gars tika pasargāts mūzikā, drāmā un literatūrā. Karīna un viņas kolēģi darīja visu iespējamo, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk sabiedrības. Dažreiz ejot pa plānu ledu, jo modrās acis uz padomju režīma cenzūras sistēmu ir reālas un ļoti bīstamas. Viņi pievērsa īpašu uzmanību visurgājējiem līdz 80. gadu beigām.

Personīgi Karīnas gudrība, mirdzošā seja, burvīgais un laipnais humors, plašais kultūras redzējums un redzējums viņu ir atrisinājuši un iedrošinājuši. Tādi cilvēki kā Karīna ir uzturējuši un turpina ticēt latviešu intelektuāļiem labākajā nozīmē.

Kā vēsta Latvijas Televīzija, Karīna Geikina strādāja literārās drāmas un kultūras programmu redakcijas nodaļā, 2000. gadu sākumā viņa bija televīzijas kultūras programmu galvenā redaktore. Viņas vadībā TV stacija sāka translēt Lindas Olte filmu Arno Jundze.

Avots

loading...