Situācija ar Covid-19 kļuvusi tik nopietna, ka galvenais Epidemiologs iesaka sēdēt mājās un ar nevienu netikties

Covid-19 izplatība Latvijā ir kļuvusi arvien nopietnāka – pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, reģistrēto jaunatklāto gadījumu skaits pieauga par 57,4%, kā vērtēja Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Epidemiologi arī mudina sabiedrību preses konferencē nesatikties ar citām ģimenēm un draugiem.

Perevoščikovs žurnālistiem sacīja: “Ja tas absolūti nav nepieciešams, nebūtu atbalstāmi kontaktēties ar citu mājsaimniecību locekļiem un draugiem,” norādot, ka tā vietā saziņai labāk izvēlēties modernās tehnoloģijas.

Epidemiologi norādīja, ka pozitīvo testu procentuālā daļa pagājušajā nedēļā bija 3,7%, bet nedēļas nogalē pārsniedza 4% slieksni, norādot, ka šī slimība sabiedrībā kļūst arvien izplatītāka ne tikai ar zināmiem kontaktiem, bet arī ar nezināmiem kontaktiem.

Pagājušajā nedēļā tika sasniegts vēl viens svarīgs psiholoģiskais slieksnis – Latvijas 14 dienu kumulatīvais indekss pārsniedza 100, 103,8 gadījumi uz 100 000 cilvēkiem. Turklāt nesen atklāto gadījumu skaits vienā nedēļā pārsniedza 1000, sasniedzot 1228, salīdzinot ar 780 pirms nedēļas.

Covid-19 joprojām ir visizplatītākais 15–49 gadu vecuma grupā, taču pagājušajā nedēļā vecuma grupā virs 65 gadiem bija vērojams pieaugums. Pagājušajā nedēļā visbiežāk infekcijas ģimenēs bija ģimenes vai ģimenes locekļi, un 39% infekciju bija izsekojamas. Darbs ierindojās otrajā vietā, veidojot 27%, bet brīvā laika dēļ skolas loma samazinājās par -21% gadījumu, kas saistīti ar izglītības iestādēm.

Perevoščikovs secināja, ka, ja netiek ievērots noteiktais attālums un maskas netiek izmantotas kā savstarpējas aizsardzības līdzeklis, vīrusa izplatība sabiedrībā palielinās, un tagad to var inficēt, sazinoties ar sabiedriskām un apkalpošanas vietām. Epidemiologi teica: “Ja tas netiks izdarīts, riski sabiedriskās vietās tiks uzskatīti par nopietniem.”

Kariņš sasauc krīzes vadības komiteju
Kā jau zināms, premjerministrs Jrijānis Kariņš (JV) otrdien, 27. oktobrī, plkst. 10 no rīta sasauca kopīgu Ministru kabineta un Krīzes vadības komitejas sēdi, lai lemtu par jautājumu, kura mērķis ir ierobežot 19 Koalīcijas valdības stratēģijas izplatīšana, kas ietver stingrāku drošības pasākumu pieņemšanu un testēšanas iespēju būtisku uzlabošanu. Jauns.lv pastāstīja Karīnas preses sekretārs Sandris Sabajevs.

“Patlaban mēs redzam, ka vīruss joprojām joprojām plaši izplatās Latvijā, un tagad mums ir jārīkojas nekavējoties. Tāpēc nav par vēlu mācīties no citu valstu pieredzes, un vīruss neuzvarēs. Es mudināšu valdību pieņemt lēmumu rīkoties vairāk. Stingri drošības pasākumi, lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību.

Avots

loading...